Emocje, które uzależniają. Jak szybko i legalnie zostać kierowcą wyścigowym?

Materiał informacyjny go-racing.pl
Motoryzacja to pasja, której nie trzeba tłumaczyć. Pochłonięci są nią miliony ludzi na całym świecie, niezależnie od wieku, przekonań, płci czy pełnionej funkcji. Posiadanie luksusowego, nowoczesnego pojazdu to marzenie wielu osób, które z zapartym tchem śledzą nowości pojawiające się na rynku motoryzacyjnym, porównując osiągi egzotycznych maszyn. Poprowadzenie potężnego auta, które jest w stanie osiągnąć prędkość wbijającą w fotel to przeżycie, które ciężko wymazać z pamięci. Nic dziwnego więc, że przejażdżka jednym z supercars dość wysoko plasuje się na liście marzeń do spełnienia.

Jazda po torze - bezpieczne szaleństwo

Aby sprawdzić się w roli kierowcy sportowego samochodu, nie trzeba od razu wydawać fortuny na jego zakup. Po pierwsze, wiele z nich osiąga horrendalne ceny, które są nieosiągalne dla większości miłośników motoryzacji. Druga sprawa to utrzymanie takiego auta. To nie tylko ogromne ilości paliwa, które przy dużej mocy i szybkiej sportowej jeździe, znika błyskawicznie. To także koszty serwisu i wymiany części, a po otrzymaniu rachunku za naprawę takiego cacka, ciężko skupić się jedynie na przyjemności z jazdy. Dużo lepszą alternatywą jest skorzystanie z wypożyczonego auta, które po skończonej jeździe można oddać w ręce właściciela i nie przejmować się resztą.

Mnogość pojazdów, którymi można odbyć przejazd sprawia, że każdy znajdzie model idealny dla siebie. Może być to sławne Lamborghini Gallardo, Ferrari Berlinetta, Nissan GTR, Porsche 911, sportowy bolid i wiele innych. Wybór należy do kierowcy. Ciekawą opcją jest także możliwość przejechania się kilkoma samochodami. Zdecydowanie zwiększa to frajdę z atrakcji i daje możliwość porównania osiągów i możliwości różnych pojazdów.

Jazda po torze wyścigowym - który tor wybrać?

Przejazd po torze, który jest odpowiednio przygotowany daje gwarancję bezpieczeństwa w czasie realizacji. Dodatkowo, to miejsce, w którym nie obowiązują przepisy ruchu drogowego, co daje możliwość poczucia nieograniczonej wolności i czerpania czystej frajdy z przejażdżki. Tor Poznań to najbardziej nowoczesny obiekt tego typu w Polsce, posiadający najdłuższą pętlę ze wszystkich dostępnych w naszym kraju. To aż 4083 metry długości, z czego najdłuższa prosta wynosi 0,56 km. Jest się gdzie rozpędzić! Kierowca będzie musiał pokonać 14 zakrętów (5 w lewo i 10 w prawo). Doskonała, równa nawierzchnia gwarantuje dobrą przyczepność, co znacznie zwiększa komfort jazdy, a bariery energochłonne umieszczone wzdłuż pętli toru, gwarantują pełne bezpieczeństwo, nawet w przypadku wystąpienia awarii lub niespodziewanej sytuacji na drodze. Warto dodać, że na torze nie występuje ryzyko kolizji z innymi pojazdami, ponieważ przejażdżki realizowane są pojedynczo, każdy kierowca musi zaczekać na swoją kolej.

Jazda po torze prezent na każdą okazję

Jazda po torze wyścigowym to marzenie wielu pasjonatów motoryzacji. Voucher na taką przejażdżkę to prezent, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednych miłośników czterech kółek. Warto wspomnieć, że jest to atrakcja odpowiednia również dla osób, które nie posiadają prawa jazdy. W takim wypadku miejsce kierowcy zajmuje doświadczony instruktor, który wykorzystując własną wiedzę i umiejętności, zaprezentuje uczestnikowi możliwości wybranego pojazdu. Osoby, które posiadają prawo jazdy, mogą skorzystać z przejażdżki zajmując miejsce kierowcy. W tym wypadku na miejscu pasażera siada instruktor, który na bieżąco będzie udzielał cennych wskazówek, pomoże w okiełznaniu pojazdu w taki sposób, by wykorzystać cały jego potencjał i uczynić jazdę po torze niezapomnianą i pełną emocji.

Wszystkie jazdy po torze wyścigowym odbywają się w czasie trwania eventów motoryzacyjnych, w czasie których wiele sportowych aut i pasjonatów motoryzacji pojawia się na obiekcie, by wspólnie przetestować możliwości i porównać osiągi prawdziwych motoryzacyjnych bestii. Jest to dodatkowa atrakcja, ponieważ uczestnik, poza przejażdżką wybranym pojazdem, będzie miał okazję obserwować poczynania innych sportowych maszyn.

Dodaj ogłoszenie