Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Energylandia w Zatorze. Bilety, godziny otwarcia i atrakcje największego parku rozrywki w Polsce

Bilety do Energylandii można kupić online TUTAJ
Bilety do Energylandii można kupić online TUTAJ Joanna Urbaniec / Polska Press archwium
Energylandia to jedna z najciekawszych atrakcji, do której można wybrać się całą rodziną. W największym polskim parku rozrywki na miejscu na dzieci i dorosłych czekają m.in. ekstremalne roller coastery, kolorowe karuzele, tory wyścigowe, a także liczne atrakcje sezonowe. Poniżej znajdziecie informacje o dojeździe, biletach, godzinach otwarcia, strefach tematycznych i atrakcjach Energylandii.

Spis treści

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Położony jest w miejscowości Zator w województwie małopolskim i został otwarty w 2014 r. Na terenie parku - który zajmuje powierzchnię ponad 40 hektarów - znajduje się łącznie ponad 130 atrakcji, w tym 17 kolejek górskich, dla gości z różnych grup wiekowych - nie tylko dzieci i młodzieży, ale także dorosłych.

Energylandia - stałe strefy tematyczne i ich atrakcje

Park podzielony jest na sześć stref, a w każdej z nich znajdują się inne atrakcje. Opis każdej ze stref w Energylandii znajdziecie poniżej.

Strefa 2-6 lat jest przestrzenią odpowiednią dla najmłodszych gości Energylandii. Na maluchy czekają tu łącznie 23 atrakcje - tory wodne, wiedeńska karuzela, kolejki widokowe i dziecięce samochodziki.

Bajkolandia to strefa, w której można przenieść się do świata ulubionych dziecięcych bajek i filmów. To miejsce przeznaczone dla młodszych gości. Znajdziecie tam łącznie 20 atrakcji - m.in. spływ łódką po wodnym torze, kolorowe karuzele, różnego rodzaju mini coastery, samochodziki, małe samoloty i zjeżdżalnie. Wszystko w otoczeniu ulubionych bajkowych postaci.

Strefa familijna przeznaczona jest całych rodzin. Znajdziecie tu m.in. większe roller coastery, tor wyścigowy, dom potworów, armatki wodne - łącznie 14 atrakcji. Niektóre są dostępne dla osób o wzroście minimum 140 cm.

Strefa ekstremalna to miejsce dla starszych gości Energylandii. Tu znajdziecie najpopularniejsze atrakcje Energylandii, które dostarczą wam naprawdę ekstremalnych wrażeń - m.in. szybkie roller coastery i wahadła. Do najważniejszych atrakcji strefy ekstremalnej należą Mega Coaster Hyperion - rozpędzający się do 142 km/h (najszybszy w Europie) - i Water Coaster Speed, który spada w dół z prędkości 110 km/h. W strefie ekstremalnej znajdziecie też wieżę zrzutu Tsunami Drop, ogromne wahadło Aztec Swing i wiele innych atrakcji.

Smoczy Gród to strefa, w której można poczuć się jak w filmie fantasy. Wykonane z drewna i kamienia budowle i dekoracje przypominają scenerię średniowiecznego miasteczka. Główną atrakcją tej strefy jest Wooden Coaster Zadra, na którym można rozpędzić się się do 121 km/h, a nachylenie toru w jednym miejscu wynosi aż 90 stopni. W tej strefie przygotowano też mniejszą kolejkę dla najmłodszych, a na odwiedzających czeka również lodziarnia.

Aqualantis to najnowsza strefa Energylandii, w której można znaleźć m.in. roller coastery. Można tu także stoczyć wodną bitwę, odwiedzić "zatopione miasto", obejrzeć pokaz widowiskowych skoków do wody, a także kupić oryginalne morskie słodycze.

Sweet Valley to nowa strefa Energylandii, oddana do użytku w sezonie 2022. To kraina pastelowych kolorów i słodyczy, inspirowana dziecięcą wyobraźnią. Znajdziecie tam dziesięć nowych atrakcji, w tym np. cukierkową karuzelę, nową kolejkę górką dla dzieci, są tu też sklepy i restauracje. Wizualizację nowej części Energylandii możecie zobaczyć poniżej.

Pozwól dziecku zabrać jego skarby

Energylandia - strefy sezonowe

Poza stałymi strefami w Energylandii znajdują się też strefy sezonowe otwierane w określonych porach roku. Latem możemy odwiedzić Water Park, a w okresie przedświątecznym - Winter Kingdom.

Water Park to strefa stylizowana na tropikalną wyspę, podzielona na trzy sekcje:

  • Big Milk Water Park - strefa relaksu z przejrzystą wodą i tematycznymi niespodziankami,
  • Tropical Fun - strefa wodnej zabawy ze zjeżdżalniami,
  • Exotic Island - ogromny, wodny plac zabaw.
  • Bamboo Bay - strefa aż 16 nowych zjeżdżalni w klimacie gorącej Afryki

Water Park jest otwierany, gdy temperatura na zewnątrz wynosi powyżej 20 stopni Celsjusza.

Winter Kingdom, czyli zimowe królestwo, to strefa, w której znajdziecie największy w Polsce ogród świateł, lodowisko, jarmark bożonarodzeniowy, będziecie mogli spróbować snowtubingu, wziąć udział w warsztatach zdobienia pierników i spotkać się ze świętym mikołajem.

W Winter Kingdom odbywają się też pokazy - można zobaczyć fabrykę elfów, winter bubble show, led show i spotkać się z maskotkami. Wszystkie pokazy odbywają się kilka razy dziennie o wyznaczonych godzinach.

Energylandia - bilety i wyjątkowa promocja

Poniżej cennik biletów do Energylandii. W cenie biletów są już wszystkie atrakcje.

  • bilet normalny: 159 zł
  • bilet ulgowy: 109 zł
  • bilet do lat trzech: 1 zł
  • bilet urodzinowy: 1 zł
  • bilet dwudniowy normalny: 289 zł
  • bilet dwudniowy ulgowy: 199 zł

Bilety online to Energylandii można kupić TUTAJ.

Energylandia - bon turystyczny

W Energylandii można zrealizować bon turystyczny. Warunkiem wykorzystania bonu jest zakup usługi łączonej, to znaczy biletu i noclegu (pole namiotowe to koszt 10 zł za dobę). W zestawie biletów musi znaleźć się bilet dla dziecka, którego dotyczy bon.

Bon turystyczny można wydać także na kupony na posiłki. Taki kupon można zrealizować we wszystkich punktach gastronomicznych na terenie parku. Kupon obowiązuje na wszystkie posiłki, ale nie na napoje ani na zestawy z napojami. Do kuponu można również dopłacić.

Jak zrealizować bon turystyczny w Energylandii? Należy wypełnić umowę (dostępną TUTAJ lub na miejscu), następnie podejść do kasy z napisem "bon turystyczny", podać liczbę i rodzaje biletów oraz wybraną usługę turystyczną. Ostatnim krokiem jest podanie kodu bonu i kodu z SMS-a. W kasach można dopłacić kartą lub gotówką.

Energylandia - godziny otwarcia

Energylandia jest czynna codziennie w godzinach 10.00-18.00.

Otwarcie sezonu letniego nastąpiło 2 kwietnia 2022 r.. Energylandię można odwiedzać codziennie od 10.00 do 18.00.

W wakacje, od 22 czewrwca 2022, Energylandia będzie czynna codziennie od 10.00 do 20.00, a w lipcowe i sierpniowe soboty do 23.00.

Energylandia - mapa. Jak dojechać?

Do Energylandii położonej w Zatorze można dojechać samochodem lub autobusem. Dokładny adres parku rozrywki to al. 3 maja 2, 32-640 Zator, współrzędne: 49°59’56.6″N 19°24’40.3″E (mapa poniżej). Przed wejściem znajduje się parking, za pozostawienie samochodu na cały dzień trzeba zapłacić 10 zł.

Do Energylandii dojeżdża też autobus z Krakowa. Przystanek znajduje się na Małopolskim Dworcu Autobusowym - ul. Bosacka 18 (stanowisko G6). Autobus do Energylandii odjeżdża codziennie o godz. 8.30 (na miejscu jest o 9.40), a powrotny odjeżdża z parku o godz. 18.30. Bilet w obie strony kosztuje 29 zł za osobę.

Bilety online można kupić TUTAJ.

Bilety do Energylandii można kupić online TUTAJ

Energylandia w Zatorze. Bilety, godziny otwarcia i atrakcje ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Energylandia w Zatorze. Bilety, godziny otwarcia i atrakcje największego parku rozrywki w Polsce - Strona Podróży

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto