MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ferie 2022 w mieście. Najciekawsze atrakcje polskich miast na zimową zabawę i wypoczynek

Emil Hoff
Emil Hoff
Sprawdźcie, jakie atrakcje, zajęcia i przygody przygotowały dla Was na ferie miasta takie jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań!
Sprawdźcie, jakie atrakcje, zajęcia i przygody przygotowały dla Was na ferie miasta takie jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań! Tomasz Czachorowski / Polska Press, Bydgoszcz / zdjęcie ilustracyjne
Ferie zimowe 2022 oficjalnie rozpoczęły się w poniedziałek 17 stycznia dla uczniów z pierwszych pięciu województw. Mimo niepewnej sytuacji pandemicznej, polskie rodziny ruszyły na zimowe wyjazdy. Niektórzy wybrali narty za granicą, inni polskie stoki. Wiele osób jednak woli na zimę pozostać w domu. Jak można przyjemnie i ciekawie spędzić ferie zimowe 2022 w mieście? Jakie zimowe atrakcje przygotowała Warszawa, Kraków, Wrocław czy Toruń? Zapoznajcie się z naszym przewodnikiem po feriach zimowych w polskich miastach.

Spis treści

Ferie zimowe 2022 w mieście. Nie trzeba wyjeżdżać, by dobrze się bawić

Nie każdy ma ochotę jechać gdzieś daleko w sytuacji, gdy niemal w każdej chwili Europie grożą kolejne lockdowny, a zasady wjazdu do poszczególnych krajów z ofertą narciarską zmieniają się prawie z dnia na dzień. Wiele osób nie ma też ochoty tłoczyć się na stokach lub po prostu nie lubi nart czy sanek. Nie bez znaczenia są także kwestie finansowe.

Na szczęście, nie trzeba wcale wyjeżdżać do Włoch, Austrii czy Szwajcarii albo tłoczyć się na stokach w polskich górach, by dobrze bawić się w ferie zimowe 2022. Polskie miasta zorganizowały dla mieszkańców i turystów bogatą ofertę rozrywek na ferie zimowe.

Macie ochotę na trochę zimowego szaleństwa, ale bez konieczności pakowania się na tydzień i ruszania w obce strony? Sprawdźcie, jakie atrakcje na ferie zimowe 2022 przygotowały polskie miasta.

Ferie zimowe 2022 dla dzieci. Pomysły na zajęcia i zabawy dla najmłodszych

Może się wydawać, że zorganizowanie ferii zimowych w mieście dla młodszych dzieci to wyzwanie. Tymczasem dzieci z natury wynajdują sobie zabawy wszędzie gdzie się da (i gdzie się pozornie nie da). Oto kilka pomysłów na zorganizowanie dzieciom czasu w czasie ferii zimowych w mieście:

  • Aktywny wypoczynek. Nie trzeba wcale wydawać fortuny na wyjazd w Alpy, by dobrze się bawić zimą. Niemal w każdym mieście znajdują się place zabaw i parki przystosowane do zjeżdżania na sankach, a także lodowiska dla łyżwiarzy.
  • Zima w mieście. To specjalne zajęcia, organizowane w okresie ferii dla dzieci, które nigdzie nie wyjechały. Po wypełnieniu formularza i niewysokiej opłaty możemy posłać dzieci na zajęcia prowadzone przez doświadczonych pedagogów. W ramach zimy w mieście najmłodsi mogą się bezpiecznie bawić i zwiedzać – odkrywać na nowo własne miasto.
  • Półkolonie. To alternatywa dla zimy w mieście, organizowana przez przedsiębiorców. Ceny są nieco wyższe, ale oferta zabaw, wycieczek i zajęć edukacyjnych bywa nawet bogatsza.
  • Zabawy i zajęcia w domu. Zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19 warto wiedzieć, czym można zajęć dziecko w domu. Możliwości jest wiele – od planszówek, po wspólne gotowanie, malowanie i lepienie z plasteliny.

Zajrzyjcie do poniższego artykułu, by przekonać się, ile rzeczy można robić z dziećmi w czasie ferii zimowych w mieście.

Ferie zimowe w mieście. Co szykuje Warszawa?

Warszawski Hangar 646 zaplanował szereg ciekawych i pożytecznych zajęć dla dzieci na ferie 2022, w tym np. kurs parkouru.
Warszawski Hangar 646 zaplanował szereg ciekawych i pożytecznych zajęć dla dzieci na ferie 2022, w tym np. kurs parkouru. Ewelina Wójcik / Polska Press, 2016

Warszawa przygotowała szeroką ofertę rozrywkową i kulturalną na ferie zimowe 2022. Kto lubi szaleć, wywijać koziołki i wdrapywać się na ściany, powinien odwiedzić warszawski Hangar 646, gdzie zaplanowano szereg ciekawych i pożytecznych zajęć dla dzieci, w tym np. kurs parkouru. Dzieci w wieku od 7 do 14 lat zapraszane są na zajęcia na ściankę wspinaczkową w Camp4.

Kto woli raczej zwiedzanie zabytków i kontakt z przyrodą, powinien odwiedzić Wilanów, gdzie w Pałacu króla Jana organizowane są zimowe spotkania z przyrodą: spacery i pogadanki edukacyjne po pałacowych ogrodach. Można także wziąć udział w zajęciach online, organizowanych przez Zamek Królewski w Warszawie.

Aspirujący artyści mogą spróbować swoich sił w Akademii Młodych Talentów – dostępne są dwa turnusy.

Szczegółowy opis oferty na ferie zimowe w Warszawie znajdziecie na oficjalnej stronie Punktu Informacji Kulturalnej. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

A może skusicie się na wypad poza miasto? Choć Mazowsze uchodzi za płaskie, region oferuje wiele zimowych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Sprawdźcie szczegóły w poniższym tekście:

Ferie zimowe w Krakowie, czyli odpoczynek z kulturą

Życie kulturalne tętni w Krakowie, a zima niczego w tym nie zmienia. Miasto przygotowało na okres ferii zimowych szereg niezwykłych atrakcji kulturalnych dla dzieci w każdym wieku.

Przez całe ferie zimowe 2022 w Nowohuckim Centrum Kultury trwać będzie Festiwal Teatrów dla dzieci, podczas którego znajdą się spektakle i warsztaty nawet dla najmłodszych. Warsztaty teatralne zorganizuje także Teatr Bagatela i KTO.

Kiedy znudzą Wam się teatry, wybierzcie się do Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie organizowane są zimowe kursy interpretacji sztuki. A może wolicie kino? W ferie zimowe 2022 znowu odbywa się zimowisko filmowe w kinie Agrafka.

Przeczytajcie poniższy artykuł, by poznać szczegóły oferty kulturalnej Krakowa na ferie zimowe 2022:

Ferie zimowe 2022 w mieście. Łódź szykuje „Roboferie”!

Mieszkańcy Łodzi muszą poczekać na ferie zimowe nieco dłużej, do 14 lutego 2022. Jest jednak na co czekać. Na uczniów, którzy zdecydują się spędzić ferie zimowe w Łodzi, czeka moc zabawy. Planeta Robotów organizuje półkolonie „Roboferie”, na których dzieciaki będą mogły nauczyć się wiele o programowaniu i robotyce, a także wziąć udział w zajęciach sportowych.

Z kolei Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zaprasza na Muzealną Odyseję Kosmiczną: aż pięć dni pełnych zajęć edukacyjnych i sportowych.

Ze szczegółami oferty Łodzi na ferie zimowe 2022 zapoznacie się na stronie Punktu Informacji Turystycznej. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Co na ferie 2022 przygotował Wrocław?

Wrocław przygotował na ferie zimowe 2022 ofertę złożoną ze sprawdzonych rozwiązań. Klub Spartan organizuje półkolonie sportowe, w czasie których dzieci mogą śmigać na nartach, pływać i grać w tenisa. Także wrocławski Aquapark zaprasza uczniów na tygodniowy turnus, na którym mogą nauczyć się pływania i za wszystkie czasy wybawić na zjeżdżalniach.

Kto kocha wodę i dowiadywanie się wszystkiego o życiu w głębinach, powinien także wziąć udział w półkoloniach, organizowanych od końca stycznia 2022 w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis.

Warto także sprawdzić, co dzieje się w Hali Stulecia. W czasie ferii zimowych 2022 odbywać się tu będą półkolonie dla dzieci pod znakiem inscenizacji historycznych i zabaw edukacyjnych. Wikingowie, rycerze i dzielni bohaterowie to gratka, przeznaczona dla dzieci poniżej 13 lat.

Zajrzyjcie do poniższego artykułu, by poznać szczegóły oferty Wrocławia na ferie zimowe 2022:

Ferie zimowe w Poznaniu: atrakcje na każdy dzień

Park trampolin Jump Arena zaprasza na półkolonie do Poznania. Miasto ma bardzo bogatą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży.
Park trampolin Jump Arena zaprasza na półkolonie do Poznania. Miasto ma bardzo bogatą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży. Łukasz Gdak / Polska Press, 2018

Poznań ma wyjątkowo bogatą ofertę na ferie zimowe 2022. Punk Informacji Kulturalnej wymienia aż 27 różnych wydarzeń, w których mogą wziąć udział całe rodziny! To oznacza, że właściwie każdy dzień ferii zimowych uczniowie mogą spędzać gdzie indziej, poznawać nowe rzeczy i przeżywać odmienne przygody.

Jeśli chodzi o zajęcia ruchowe, dzieciaki zaprasza np. Sala Zabaw Fikołki, ale warto też zapisać dzieci na 5-dniowe półkolonie w Jump Arenie. Warsztat KnockKnock zaprasza na kurs majsterkowania, Kino Muza kusi specjalnym programem filmowym, a Muzeum Narodowe zaprasza uczniów na pięć spotkań edukacyjnych, połączonych z warsztatami.

O tych i wielu innych atrakcjach Poznania na ferie zimowe 2022 możecie przeczytać więcej na stronie Punktu Informacji Kulturalnej – klikając TUTAJ.

Szczecin: ferie zimowe z Harrym Potterem

Jeśli zastanawiacie się, jak zorganizować dzieciom ferie zimowe w Trójmieście, z pomocą przyjdzie Wam różnorodna oferta zajęć w ramach zimy w mieście i półkolonii.

Wystarczy spojrzeć na to, co dziać się będzie w ferie w Szczecinie. W Zamku Książąt Pomorskich organizowane będą warsztaty twórcze, a także gry i zabawy integracyjne. LEGO Mindstorms organizuje zajęcia z robotyki, a Warsztatownia – cykl zabaw w klimatach książek i filmów o Harrym Potterze. Nawet Wojska Obrony Terytorialnej przygotowały program dla młodzieży z zabawami i zajęciami na nadmorskich poligonach.

Więcej o ofercie Poznania na ferie zimowe 2022 przeczytacie w poniższym tekście:

Bydgoszcz aż pęka w szwach od atrakcji na ferie zimowe 2022

Zajęcia, warsztaty i pokazy organizowane są przez całe ferie w Młodzieżowych Domach Kultury, Miejskich Centrach Kultury, Bibliotece Publicznej i Pałacu
Zajęcia, warsztaty i pokazy organizowane są przez całe ferie w Młodzieżowych Domach Kultury, Miejskich Centrach Kultury, Bibliotece Publicznej i Pałacu Młodzieży. Tomasz CZachorowski / Polska Press

Bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży na ferie zimowe 2022 ma Bydgoszcz. Miasto oferuje pływalnie i lodowiska zupełnie za darmo do godz. 14:00. Zajęcia, warsztaty i pokazy organizowane są przez całe ferie w Młodzieżowych Domach Kultury, Miejskich Centrach Kultury, Bibliotece Publicznej i Pałacu Młodzieży.

Specjalne atrakcje przygotowały także: bydgoskie zoo, Galeria Miejska BWA, a nawet Muzeum kanału Bydgoskiego.

Ze szczegółami oferty Bydgoszczy na ferie zimowe 2022 możecie zapoznać się w poniższych artykułach:

Toruń: ferie zimowe w Domu Harcerze i Dworze Artusa

We Dworze Artusa już od 17 stycznia 2022 można brać udział w warsztatach autorskich i tzw. toruńskim Hogwarcie – zabawach nawiązujących do uniwersum
We Dworze Artusa już od 17 stycznia 2022 można brać udział w warsztatach autorskich i tzw. toruńskim Hogwarcie – zabawach nawiązujących do uniwersum Harry’ego Pottera. siriocarnevalino, 123RF.com

Uczniowie z Torunia także mogą przebierać w ofercie zajęć na ferie zimowe 2022. Dom Harcerza i Dwór Artusa właściwie codziennie organizują coś nowego i ciekawego.

W Domu Harcerza na dzieci czeka np. Akademia Małego Artysty, Scena Zimowa i Muzykolandia – zajęcia rozwijające kreatywność.

We Dworze Artusa z kolei już od 17 stycznia można brać udział w warsztatach autorskich i tzw. toruńskim Hogwarcie – zabawach nawiązujących do uniwersum Harry’ego Pottera.

Do tego do odwiedzin zachęcają także pływalnie, lodowiska, Domy Kultury i muzea.

Więcej o atrakcjach Torunia na ferie zimowe 2022 możecie przeczytać w poniższym tekście:

Obejrzyjcie galerię atrakcji na ferie 2022, oferowanych przez polskie miasta:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tanie linie trują! Ryanair i Wizz Air na czele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ferie 2022 w mieście. Najciekawsze atrakcje polskich miast na zimową zabawę i wypoczynek - Strona Podróży

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto