Finał na Narodowym: Zwycięstwo Legii Warszawa nad Lechem Poznań

Michał Kowalski
,,Puchar jest Nasz" - tak Legia pytana przez dziennikarzy podsumowała mecz, Legia Warszawa po raz 17. zdobyła Puchar Polski, pokonując Lecha 2:1.

Emocje na Stadionie Narodowym, gdzie zgromadziło się 45 tys. kibiców sięgały dzisiaj zenitu, gdy w pierwszej połowie połowie Tomasz Jodłowiec strzelił bramkę samobójczą, nastroje Legionistów spadły. Jednak Jodłowiec nie zawiódł i zaraz potem się zrehabilitował i wyrównał wynik meczu, w 57. minucie zdobycie pucharu przypieczętował Marek Saganowski. Piłkarze Lecha protestowali, jednak sędziowie nie dopatrzyli się spalonego.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 (1:1)

Bramki: Tomasz Jodłowiec (20-samobójcza) - Tomasz Jodłowiec (30), Marek Saganowski (55).

Żółte kartki: Łukasz Trałka, Barry Douglas - Ondrej Duda, Michał Kucharczyk

Czerwona kartka: Barry Douglas (88, za drugą żółtą).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 45 332.

Lech: Maciej Gostomski - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Barry Douglas - Dawid Kownacki, Łukasz Trałka, Karol Linetty (68. Darko Jevtic), Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski (79. Muhamed Keita) - Zaur Sadajew (72. Dariusz Formella).

Legia: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski - Guilherme (37. Michał Żyro, 89. Jakub Kosecki), Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda (79. Michał Masłowski), Michał Kucharczyk - Marek Saganowski.