Finiata najszybciej rozwijającym się fintechem w Polsce

Materiał informacyjny
Udostępnij:
Mikrofaktoring okazał się niezwykle przydatną usługą dla polskich przedsiębiorców. Na platformie Finiaty w przeciągu czterech miesięcy zarejestrowało się ponad 4500 klientów, a obrót finansowania z każdym miesiącem rośnie o 100%. Ponad 70% klientów korzysta wielokrotnie z usług Finiaty. Dobre wyniki skłoniły fintecha nie tylko do rozszerzenia oferty i pozyskania nowej grupy odbiorców, ale również do pomysłu o powiększeniu samej firmy.

FinTech, czyli Financial Technology to sektor gospodarki obejmujący przedsiębiorstwa operujące w branży finansowej oraz technologicznej. Do tego grona zaliczamy firmy, które świadczą usługi finansowe za pośrednictwem Internetu. Swoją ofertę kierują przede wszystkim do tych osób, które zaczynają dzień ze smartfonem w ręku.

Początkowo oferta Finiaty była przygotowany z myślą o sektorze małych i średnich przedsiębiorstw oraz freelancerów. Usługa na polskim rynku okazała się olbrzymim sukcesem więc Finiata przygotowała ofertę również dla większych firm.

- Promocyjną ofertę, nawet z 50-procentową zniżką skierowaliśmy zarówno do większych przedsiębiorstw jak i naszych stałych klientów, którzy zadeklarują przekazanie minimum 80 tysięcy złotych brutto do faktoringu miesięcznie. – powiedział Grzegorz Micyk, CEO, Finiata Polska.

Oferta okazała się strzałem w dziesiątkę. Wartość sfinansowanych faktorów Finiaty w przeciągu miesiąca podwoiła się, zaś retencja (wskaźnik lojalności klientów) utrzymuje się na poziomie 70-80%. To znak, że zapotrzebowanie na poprawę płynności finansowej w sektorze MSP jest niezwykle duże i jest ono trwałe.

Sukces zachęcił fintecha do kolejnych działań. Teraz myśli o przejęciu innych firm ze swojej branży.

- Zapotrzebowanie na poprawę płynności finansowej w firmach jest niezwykle duże. W Polsce Finiata oferuje usługę mikrofaktoringu cichego od lipca tego roku i już zdobyła liczne grono klientów. Chcemy się rozwijać i docierać do kolejnych grup odbiorców. Skupowanie mniejszych firm z naszego sektora to kolejny krok w tym kierunku. – powiedział Grzegorz Micyk, CEO, Finiata Polska.

Dzięki usłudze cichego faktoringu z regresem (Finiata nie kontaktuje się z klientem) przedsiębiorcy otrzymują płatnośćza wystawioną fakturę w ciągu 24 godzin od zaakceptowania jej w systemie, a spłata finansowania zostaje odroczona nawet do 120 dni. Kontrahenci klientów Finaty nie są informowani o tym, że ich dostawca korzysta z zewnętrznego finansowania. Faktura jest płacona bezpośrednio na konto dostawcy, a nie Finiaty. Po otrzymaniu zapłaty dostawca zwraca uzyskaną wcześniej zaliczkę do Finiaty.

Zasady funkcjonowania usługi są bardzo proste: przedsiębiorca rejestruje się na platformie Finiaty i otrzymuje limit faktoringowy. Wprowadzając faktury do systemu wykorzystuje przyznaną przez Finiatę kwotę. Przedsiębiorca sam ustala okres finansowania faktury (30/60/90 dni). Jeśli wcześniej ustalony termin okaże się zbyt krótki, może go przedłużyć nawet do 120 dni, przy czym 14 dni karencji jest bezpłatne. To co przedsiębiorcy cenią sobie najbardziej to fakt że w Finiata data wymagalności faktury nie jest powiązana w żaden sposób z data zwrotu finansowania – przedsiębiorca w każdej chwili przed data wymagalności może sfinansować fakturę i ciągle otrzyma finansowanie na 30 lub więcej dni.

Usługa Finiaty jest prosta do wyliczenia: 4 zł + VAT za każde 100 zł kwoty na finansowanej fakturze, za każde 30 dni okresu finansowania. Dodatkowo bezpłatnie oferowane są podstawowe działania związane z uruchomieniem finansowania, m. in. rozpatrzenie wniosku, czy przeprowadzenie analizy kredytowej.

Dodaj ogłoszenie