Wybierz region

Wybierz miasto

  Miasta pobliskie

  Firmy w kategoriach

  Dodaj ocenę firmy

  Kościół św. Benona

  adres:
  Warszawa, ul. Piesza 1
  tel:
  (22) 569-63-80
  Zobacz na mapie

  Kościół ojców redemptorystów, zbudowany przez rzemieślników warszawskich niemieckiego pochodzenia w początku XVII wieku wraz z klasztorem, obok którego prowadzono kiedyś szkołę i przytułek dla sierot. Po kasacie zakonu w 1818 roku w zabudowaniach klasztornych założono fabrykę wyrobów żelaznych, którą później przeniesiono do opuszczonych zabudowań kościoła św. Jerzego.

  W zabudowaniach kościoła św. Benona aż do wybuchu II wojny światowej mieściły się różne zakłady przemysłowe. Ostatnim użytkownikiem była znana fabryka wyrobów nożowniczych Wojciecha Bieńkowskiego. Po odbudowie zarówno kościół, jak i klasztor wrócił do ojców redemptorystów.

  Źródło: Karol Mórawski "Warszawa. Dzieje miasta"

  Charakter pracy duszpasterskiej Redemptorystów pracujących przy kościele św. Benona Warszawie w dużej mierze kształtuje obecna funkcja domu. Od 1961 roku, z małą dziewięcioletnią przerwą, mieści się w nim Prowincjalat polskich Redemptorystów. W domu więc zamieszkują Ojcowie stanowiący Zarząd Prowincji z Ojcem Prowincjałem na czele, następnie pracownicy Zarządu oraz Rektor domu i Prefekt kościoła. Zatem większość sił personalnych i czasu jest wykorzystywana celem animowania życia w prowincji. Praca duszpasterska w kościele ogranicza się do zwykłego duszpasterstwa. Tak więc w niedziele odprawiane są cztery Msze św., a w dni powszednie jedna wieczorem. Podczas Mszy św. Sprawowany jest Sakrament Pojednania. W każdą środę tygodnia odprawiana jest Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszym kościele sprawowane są też Sakrament Małżeństwa i Sakrament Chrztu.

  Zgłoś nieaktualne dane