Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Fredro wiecznie żywy. Premiera "Zemsty" w Och-Teatrze już 14 lutego

Redakcja
Cezary Żak (Cześnik) i Wiktor Zborowski (Rejent) bohaterowie "Zemsty".
Cezary Żak (Cześnik) i Wiktor Zborowski (Rejent) bohaterowie "Zemsty". Ola Grochowska (materiał Och-Teatru)
Jedna z najbardziej znanych i popularnych komedii Aleksandra hrabiego Fredry, "Zemsta", wraca na deski sceniczne Warszawy. Najnowszą wersję komedii przygotował Waldemar Śmigasiewicz w Och-Teatrze.

Nasza "Zemsta" to próba dokonania współczesnej interpretacji tej romantycznej komedii, opowiadająca o konflikcie między Cześnikiem a Rejentem, ale jednocześnie wykpiwająca nas samych i czasy, w których żyjemy - piszą realizatorzy. - Spektakl w absolutnie brawurowej obsadzie, w reżyserii znanego z ironii specjalisty od Gombrowicza, Waldemara Śmigasiewicza, wystawiany z okazji obchodów roku Aleksandra Fredry.

Waldemar Śmigasiewicz "Zemstę" w teatrze przy Grójeckiej 65 nie tylko wyreżyserował, ale również opracował muzycznie (z Michałem Cacko) i "oświetlił" (wspólnie z Maciejem Preyerem). Maciej Preyer przygotował też scenografię i kostiumy, a ruch sceniczny to praca Emila Wesołowskiego.

Najnowsza realizacja "Zemsty" Aleksandra Fredry w Och-Teatrze to także okazja do uczczenia jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej jednego bardziej popularnych i charakterystycznych aktorów, Wiktora Zborowskiego. Szersza publiczność pamięta go pewnie jako Longinusa Podbipiętę w filmie i serialu "Ogniem i mieczem" czy Moryca Habera z "C.K. dezerterów". W Och - teatrze Wiktor Zborowski pojawi się w roli Rejenta Milczka. Jego adwersarza, Cześnika Raptusiewicza zagra Cezary Żak. W roli Klary Raptusiewiczówny wystąpi Zofia Zborowska, prywatnie córka jubilata. W rolę Podstoliny wcieli się Viola Arlak, Wacława - Michał Piela, Papkina - Artur Barciś, Dyndalskiego - Wojciech Pokora. W epizodach zobaczymy Adama Serowańca i Otara Saralidze. Już sama obsada gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Premiera "Zemsty" Aleksandra Fredry odbędzie się 14 lutego 2013 roku o godz. 19.30. Przedstawienie będzie grane w Och-Teatrze do 23 lutego (kolejne terminy należy sprawdzać na stronie internetowej teatru).

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto