MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Galerie handlowe otwarte tylko dla zaszczepionych osób? Jest taki pomysł

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
- Sprawdzanie paszportów covidowych lub negatywnego testu przy wejściach do galerii handlowych wydaje się być prostym i skutecznym zabiegiem do zastosowania w przypadku eskalacji pandemii- uważa ZPPHiU.
- Sprawdzanie paszportów covidowych lub negatywnego testu przy wejściach do galerii handlowych wydaje się być prostym i skutecznym zabiegiem do zastosowania w przypadku eskalacji pandemii- uważa ZPPHiU. Aneta Zurek/ Polska Press
Wobec rosnącej liczby zachorowań na Covid-19 jednocześnie wzrasta prawdopodobieństwo wprowadzenia przez rząd obostrzeń dotyczących handlu. - Okres przedświąteczny jest trudny do zaakceptowania jako moment wstrzymania handlu zarówno dla naszych sklepów, jak i naszych klientów - alarmuje Zarząd Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług.

Czwarta fala pandemii rozprzestrzenia się. Obecnie nie są znane szczegółowe wytyczne do rozporządzeń jakie rząd planuje wprowadzić i czy rozważa obostrzenia dotyczące funkcjonowania centrów handlowych.

Stając przed zagrożeniem, jakim byłaby decyzja o wprowadzeniu pełnego lockdownu Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług rekomenduje, by handel i usługi pozostały dostępne przynajmniej dla osób zaszczepionych – sprawdzanie paszportów covidowych lub negatywnego testu przy wejściach do galerii handlowych wydaje się być prostym i skutecznym zabiegiem do zastosowania w przypadku eskalacji pandemii- wskazuje ZPPHiU.

W przesłanym komunikacie Związek podkreśla, że popiera powszechny program szczepień jako kluczowy dla publicznego zdrowia i bezpieczeństwa i przypomina, że w już w zeszłym roku pracodawcy zrzeszeni w Związku zgłaszali propozycje udostępniania powierzchni w centrach handlowych pod punkty szczepień.

Jednocześnie ZPPHiU jest przekonany, że centra handlowe pozostaną otwarte dla wszystkich klientów przy zachowaniu reżimu sanitarnego. - Mając na uwadze zapewnienie możliwego najwyższego poziomu bezpieczeństwa zaszczepiony powinien być również personel obiektów handlowych. Przedsiębiorcy postulują zatem wprowadzenie regulacji, które umożliwią weryfikację poziomu zaszczepienia personelu- wskazano w komuniakcie.

- „Po kilkunastu miesiącach pandemii mamy już liczne doświadczenia. Reżim sanitarny, zasady DDM, edukacja konsumentów – to wszystko w naszym przekonaniu powoduje, że nie ma konieczności wprowadzania kolejnego lockdownu” – zapewnia Zarząd ZPPHiU, cytowany w komunikacie.

Ponadto przedstawiciele Związku podkreślają, że "okres przedświąteczny jest trudny do zaakceptowania jako moment wstrzymania handlu zarówno dla sklepów, jak i klientów". - To oznaczałoby potencjalnie kolejne straty dla polskich przedsiębiorców a branża do tej pory nie odrobiła strat po ubiegłorocznych ograniczeniach. Okres przedświąteczny, to kluczowy moment w roku dla całego sektora handlowego” - napisano.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Galerie handlowe otwarte tylko dla zaszczepionych osób? Jest taki pomysł - Portal i.pl

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto