Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gniezno: Krajowa mapa zagrożeń - aplikacja już działa

Sona Ishkhanyan
Już dziś aplikacja "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" wchodzi w życie na terenie Gniezna. Dzięki temu innowacyjnemu narzędziu internetowemu, mieszkańcy mogą dzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi wszelkich zagrożeń występujących w ich sąsiedztwie.

Gniezno: Krajowa mapa zagrożeń - aplikacja już działa

Aplikacja ma na celu służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, mógł z niej skorzystać każdy obywatel. - Dzień dzisiejszy jest dla nas szczególnie istotny, gdyż od dziś aplikacja działać będzie na terenie garnizonu gnieźnieńskiego. Celem tego narzędzia jest interakcja między mieszkańcami a policją, pewna wymiana informacji, możliwość szybkiego reagowania funkcjonariuszy policji na różnego rodzaju zagrożenia i niebezpieczeństwa na terenie naszego miasta i całego powiatu gnieźnieńskiego - mówił Komendant Powiatowy Policji p.o. mł. insp. Przemysław Kozanecki. - Założeniem aplikacji jest takie, aby w sposób szybki, łatwy, wręcz intuicyjny można było zaznaczyć na mapie naszego powiatu miejsca, w których występują zagrożenia - zaznaczył P. Kozanecki.

Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w naszej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, funkcjonariusze wprowadzą je wprost na mapy. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu. - Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Należy znaleźć odpowiednią zakładkę i zgłosić zagrożenie. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi, dostępnej na stronie, która krok po kroku poprowadzi zgłaszającego - tłumaczyła Magdalena Koperska, koordynator projektu. - Każde zgłoszenie będzie weryfikowane przez funkcjonariuszy policji, którzy następnie mają obowiązek potwierdzić lub wyeliminować zgłoszenie - dodał p.o naczelnika – nadkom. Robert Recki.

"Mapa" nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. - Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę - informuje st. asp. A. Osińska, rzecznik prasowy KPP w Gnieźnie.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto