Gortat pobił własny rekord. Zaliczył 20 zbiórek w meczu z Philadelphia 76ers

Redakcja Wiadomości24.pl
18 punktów i 20 zbiórek - to bilans występu Marcina Gortata w meczu Washington Wizards z Philadelphia 76ers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Waszyngtonu 116:108.

Liczba zebranych piłek jest dla niego rekordowa. Wcześniej najlepszym wynikiem było 18. W poniedziałkowym meczu przebywał na parkiecie 41 minut, najdłużej w sezonie. W tym czasie zdobył jeszcze 18 punktów (trafił siedem z 14 rzutów z gry i cztery z pięciu osobistych), z czego 13 w czwartej kwarcie. Dzięki temu zanotował 32. double-double. Ponadto miał pięć asyst i trzy bloki.

Lepszy od 32-letniego Gortata był tylko John Wall. Rozgrywający Wizards i lider drużyny zdobył 37 punktów i zaliczył siedem asyst. Skuteczni wśród gospodarzy byli jeszcze Markieff Morris i Bradley Beal - obaj zgromadzili po 16 punktów. W ekipie 76ers, najgorszej w NBA (osiem wygranych, 52 przegrane), najlepszy pod tym względem był Ish Smith - 25 punktów.

Dla Wizards było to szóste zwycięstwo w ósmym meczu od przerwy na Weekend Gwiazd, który odbył się 12-14 lutego. Łącznie drużyna Randy'ego Wittmana ma na koncie 29 wygranych i 30 przegranych. W Konferencji Wschodniej zajmuje 10. miejsce i zachowuje spore szanse na zakwalifikowanie się do play-offów. Przed nią cztery zespoły mają po 30 lub 31 zwycięstw.

W kolejnym meczu Gortat i spółka zmierzą się w środę na wyjeździe z Minnesota Timberwolves (19-41, 13. miejsce na Zachodzie).