Gra marzeń, zwycięstwo Fyrstenberga i Matkowskiego

Jarek Dudek
Jarek Dudek
Gra na telefonie komórkowym
Gra na telefonie komórkowym Jarek Dudek
Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski obronili trzy piłki meczowe i pokonali 2:6 7:6 (4) 10:8, braci Boba i Mike Bryanów w drugim meczu turnieju ATP World Tour Finals rozgrywanym w Londynie.

Fryta i Matka mecz zaczęli zdenerwowani i spięci, co przełożyło się na grę. Amerykanie dwukrotnie zdołali przełamać serwis Mariusza i wygrali seta gładko bez problemów 6:2.

Bardziej wyrównana była gra w drugim secie. Kiedy wydawało się, że set zakończy się tiebreakiem Bryanowie przełamali Fyrstenberga i objęli prowadzenie 6:5. W kolejnym gemie Mike Bryan mógł zakończyć mecz, jednak Polacy dzięki wielkiej determinacji i walce do końca obronili 3 piłki meczowe, doprowadzili do tiebreaka który wygrali 7:4.

Uskrzydleni wspaniała grą w końcówce drugiego seta, zawodnicy Siemens Teamu byli nie do pokonania w super tiebreaku, który wygrali 10:8.

"Powoli schodzi z nas ciśnienie, jest duża radość ale... spokojnie, bo awansu jeszcze nie ma" - powiedział tuż po meczu Fyrstenberg.

"Wymarzona okazja do premiery naszej gry na komórkę" - uśmiechał się po spotkaniu Matkowski. "Także spróbujcie powtórzyć nasz wyczyn na komórkach i obrońcie trzy piłki meczowe, żeby potem wygrać całe spotkanie" - dodał z uśmiechem popularny Matka

Z najnowszą grą komórkową, firmowaną przez ATP World Tour, a której głównymi bohaterami są Fyrstenberg i Matkowski, można zapoznać się na stronie http://tenis.mobi.pl/

Zachwycony wspaniałą grą był komentujący spotkanie dla Polsatu Sport Extra Wojciech Fibak
"Najlepszy mecz jaki kiedykolwiek widziałem w wykonaniu naszych deblistów, był to mecz marzeń" powiedział.

Dzięki zwycięstwu Polacy awansowali na pierwsze miejsce w grupie i są o krok od awansu do półfinału.

Wynik meczu:

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 6) -
Bob Bryan, Mike Bryan (USA, 1)
2:6 7:6(4) 10:8

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski to jedna z najlepszych par deblowych na świecie i najlepsza polska para deblowa w historii. Aktualnie 6 miejsce w rankingu deblowym ATP. Czterokrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat zakwalifikowali się do Masters Cup, w którym w 2008 roku doszli do półfinału. Na Olimpiadzie w Pekinie w 2008 r. osiągnęli ćwierćfinał. To najlepszy wynik polskiego tenisa w historii Igrzysk Olimpijskich. Także w 2008 roku wygrali w Madrycie prestiżowy turniej z serii Masters. W 2009 roku wygrali dwie imprezy, w tym po raz pierwszy we wspólnej karierze turniej rozgrywany na trawie (Eastbourne). W roku 2010 obronili tytuł w Eastbourne, osiągnęli dwa ćwierćfinały Wielkoszlemowe (Roland Garros, US Open), grali w 5 finałach ATP i wywalczyli awans do turnieju Masters. Są niepokonani w Pucharze Davisa od 2 lat, stanowiąc najsolidniejszy punkt Reprezentacji