Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gry Ekstremalne

Rafał Grzywnowicz
Rafał Grzywnowicz
Scena ze spektaklu
Scena ze spektaklu Teatr Dramatyczny
Scena na Woli Teatru Dramatycznego gości spektakl non-fiction oparty na historii zmarłej, w ubiegłym roku, na glejaka dwudziestokilkuletniej dziewczyny.

Kiedy Ewa poznała diagnozę, postanowiła opowiedzieć jak choroba zmienia spojrzenie na świat i relacje z bliskimi. O tym, że trzeba czerpać z życia jak najwięcej i walczyć do końca. Chciała, żeby jej rak był po coś.

"Nie lubię cytryny w plasterku do herbaty, ani wody gazowanej jako dolewki do chłodzenia napoju. Rozbijam jajko zawsze od węższej strony, a jak chcę zjeść delicję, to najpierw obgryzam dookoła galaretkę. Moja metoda na raka? Wylizywanie ucha przez psa. Albo opcja, że guza wysmarkam, a obrzęk wysikam, ale jestem dopiero w fazie patentowania tego pomysłu"
Ewa Gawlikowska-Wolff /1983 – 2012/

Ewa Gawlikowska-Wolff jako studentka Laboratorium Dramatu napisała pierwszą część "Gier ekstremalnych". Po jej śmierci drugą część napisała dramatopisarka Elżbieta Chowaniec.

W spektaklu występują: Anna Gorajska, Małgorzata Niemirska, Elżbieta Kijowska (gościnnie), Janusz R. Nowicki, Henryk Niebudek, Zuzanna Grabowska, Rafał Fudalej (gościnnie), Robert T. Majewski, Kamil Siegmund i Maciej Wyczański

Agnieszka Lucya /śpiew/ i Tomasz Kurowski /muzyka/.

Ewa całe życie poszukiwała sensu - interesowała się islamem, rastafarianizmem, studiowała w kilku miejscach, chodziła na niezliczoną ilość kursów, wyżywała się w sportach i pasjach, ale dopiero w obliczu choroby zrozumiała, że pisanie dramatu jest jej właściwym powołaniem. Niestety nie dokończyła tekstu. Czasem zastanawiam się, czy nie zrobiła tego celowo. To przecież dzięki pisaniu, czuła tak naprawdę, że żyje. –mówi Elżbieta Chowaniec, która napisała drugą część sztuki.

Oswajamy raka!

Projekt którego celem jest przełamanie stereotypów na temat choroby i stymulowanie zmian mających pomóc osobom dotkniętym nowotworem. Pierwszym etapem była premiera spektaklu „Gry ekstremalne”, która odbyła się 12 października na Scenie na Woli. Przedstawieniu towarzyszy wystawa fotograficznej „Pięknołyse” przygotowanej przez Fundację Rak’n’Roll.
„Pięknołyse” to wystawa zdjęć pięknych kobiet. Wszystkie są w trakcie chemioterapii. Rak stara się odbierać kobiecość, ale nie musi mu się udać. Każda z Pięknołysych udowadnia swoją wolą bycia piękną. Portrety wykonało troje fotografów – Katarzyna Fortuna, Daria Matczuk i Andrzej Świetlik.
Wystawa jest dostępna od 13 października we foyer Sceny na Woli im. T. Łomnickiego Teatru Dramatycznego (ul. Kasprzaka 22 w Warszawie), przez kolejne cztery tygodnie – od piątku do niedzieli (10 listopada) w godzinach 13.00 – 17.00, a także dla widzów przed spektaklami. W połowie listopada ekspozycja przejedzie do foyer Sceny im. G. Holoubka w Pałacu Kultury i Nauki.

Wstęp wolny.

W kolejnej fazie projektu Oswajamy raka! Planowane jest m.in. z Fundacją Chustka zorganizowanie wspólnego Stołu Bólu z udziałem przedstawicieli fundacji, mediów oraz władz.

Więcej o spektaklu na stronie www.teatrdramatyczny.pl

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto