Heja, heja, heja! Comarch Cracovia mistrzem hokeja!

Piotr Jaguś
Piotr Jaguś
Cracovia mistrzem hokeja 2010/2011
Klub Comarch Cracovia zdobył mistrzostwo Polski sezonu 2010/2011!

Hokeiści Comarchu Cracovii potrzebowali zaledwie czterech spotkań, aby uwieńczyć swój sportowy wysiłek włożony w ten sezon tytułem mistrzów Polski. Już po pierwszym meczu w Krakowie wiadomo było kto w wielkim finale będzie rozdawał karty. Comarch Cracovia pewnie pokonał GKS Tychy 8-1. W pierwszym spotkaniu na lodowisku GKS-u Pasy rozbiły Królów Śląska 7-3. Trzecie spotkanie zaskoczyło chyba wszystkich obserwatorów. Przez dłuższy czas trwał bezbramkowy remis. Dopiero w 43. minucie Leszek Laszkiewicz wyprowadził krakowian na prowadzenie. 7 minut później doszło do wyrównania, egzekutorem był Josef Vitek. O wyniku zadecydowały rzuty karne, po 11 seriach zwyciężył ostatecznie zespół tyskiego GKS-u.

Dzisiejsze spotkanie odbyło się przy pełnej hali. Panowała gorąca atmosfera. Na trybunach zameldowało się ok. 2500 kibiców (wykupiono wszystkie bilety). Wielu z nich przybyło na lodowisko przy ulicy Siedleckiego prosto ze spotkania Ekstraklasy (Cracovia-Lech) z ulicy Kałuży. Warto wspomnieć że zarówno fani Kolejorza jak i GKS-u przyjaźnią się z kibicami Pasów (goszczenie dwóch zgód jednego dnia to chyba ewenement).

Mecz zakończony wynikiem 4-0. Bramki strzelali w pierwszej tercji Daniel Laszkiewicz i Piotr Sarnik, w drugiej Leszek Laszkiewicz. W samej końcówce krążek między parkany skierował Patrik Prokop. Stan rywalizacji 4-1 dla Comarchu Cracovii (jedno zwycięstwo KSC dodane za mecze z rundy zasadniczej rozgrywek).

Data 13 marca na długo pozostanie w pamięci kibiców Comarchu Cracovii. Wygrana w Ekstraklasie przybliżyła zespół do pozostania wśród najlepszych piłkarskich ekip w kraju. Czwarty mecz finałowy w hokeja udowodnił zaś że Pasy w polskim hokeju nie mają sobie równych. Zapewne świętowanie tytułu mistrza Polski na krakowskim rynku będzie trwało do białego rana.