Hokej na lodzie. GKS Jastrzębie rozgromił Cracovię 7:3

Piotr Drabik
Hokeiści Cracovii podczas przedmeczowej rozgrzewki
Podopieczni Rudolfa Roháčeka, ulegli na swoim lodowisku hokeistom z Jastrzębia-Zdroju wynikiem 3:7. Taki rezultat pozwolił GKS-wowi awansować na drugą pozycję w tabeli PLH i potwierdził ich dobrą dyspozycję przez rundą play-off.

W kontekście zbliżającej się wielkimi krokami rundy play-off Polskiej Ligii Hokejowej, każde spotkanie drużyn do niej się przygotowującej jest sprawdzianem sportowej formy. Nie inaczej było w ostatni piątek, kiedy na krakowskim lodowisku naprzeciw siebie stanęły drużyny miejscowej Cracovii i GKS Jastrzębie. Głodni ligowych punktów gospodarze (ostatnie spotkanie z Unią Oświęcim wygrali wynikiem 1:0), stanęli naprzeciwko dobrze przygotowanych do rundy pucharowej podopiecznych Jiří Režnara. Już od pierwszych minut meczu nie brakowało sportowych emocji - w 4. minucie prowadzenie "Pasom" zapewnił Josef Fojtik, który pokonał Sopko podaniem od Valcaka. Cracovia długo jednak nie cieszyła się prowadzeniem, bo minutę później w wyniku podbramkowego zamieszania do remisu doprowadził Mateusz Danieluk. Między innymi ta sytuacja i kara za nadmierną ilość graczy na tafli lodowiska, wyprowadziła gospodarzy z równowagi - przez ten czas stracili jeszcze dwie bramki, zdobyte przez Mateusza Danieluka i Damiana Kapica. Podopieczni Rudolfa Roháčeka odzyskali kontrolę nad spotkaniem dopiero pod koniec pierwsze tercji, znów zapunktował Josef Fojtik, strzałem do bramki z 6 metrów.

Druga część spotkania obu zespołów, przebiegła w podobnym tonie jak podobna. Przerwa dobrze wpłynęła na zawodników gospodarzy, którzy doprowadzili do stanu gry 3:3 za sprawą Arona Chmielewskiego - długo utrzymywał krążek aż w końcu zdecydował się na celny strzał z odległości 7 metrów. Nadzieję na kolejne punkty w drodze do play-off zaprzepaściły braki w defensywie "Pasów", które bezlitośnie wykorzystali rywale nie oddając inicjatywy bramkowej aż do końca spotkania. Kolejno dla GKS Jastrzębie punktowali Damian Kapica (29. min - dogranie krążka od Danieluka), Richard Kral (37. min.), Radek Prochažka (38. min. - po uderzeniu z czterech metrów, krążek niefortunnie odbił się od bramkarza Cracovii i wpadł do bramki) i Richard Bordowski (46. min.). Nawet gdyby gospodarze odzyskali pełną kontrolę nad spotkaniem, trudno by im było zachować dla siebie trzypunktową zaliczkę. A ta zamiast zostać w Krakowie, powędrowała do zawodników GKS Jastrzębie. Ci dzięki korzystnemu wynikowi spotkania Ciarko Sanok - GKS Tychy, awansowali na drugie miejsce w tabeli PLH a podopieczni Rudolfa Roháčeka spadli na 5. miejsce.

CRACOVIA - JKH GKS JASTRZĘBIE 3:7 (2:3, 1:3, 0:1)

3:7 (45:31) Bordowski - Prochazka - Urbanowicz

CRACOVIA: Radziszewski - Kłys, Zieliński, L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Dudasz, Witowski, Dvorzak, Valczak, Fojtik - A. Kowalówka, Noworyta, Piotrowski, S. Kowalówka, Chmielewski - Sznotala, Myjak, Cieślicki, Rutkowski, Kostecki.

JKH GKS: Sopko (24:07 Kosowski) - Zatko, Górny, Danieluk, Kral, Kapica - Labryga, Bryk, Sulka, Słodczyk, Bordowski - Pastryk, Mateusz Rompkowski, Salamon, Prochazka, Urbanowicz - Dąbkowski, Karliczek, Kogut, Maciej Rompkowski.

Sędziowali: Przemysław Kępa - Robert Długi, Wojciech Kolusz.
Widzowie: ok. 1300 widzów.