II liga: Hit kolejki dla Zagłębia Sosnowiec

Maciej Łyk
Maciej Łyk
Zagłębie Sosnowiec - Zawisza Bydgoszcz 31.07.2010
Zagłębie Sosnowiec - Zawisza Bydgoszcz 31.07.2010 Bartosz Brudek
Już w I kolejce II ligi gr. zachodniej doszło do konfrontacji dwóch potencjalnych faworytów tego sezonu. Zagłębie Sosnowiec pokonało na własnym boisku Zawiszę Bydgoszcz 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 41. minucie Lachowski.

Gospodarze sobotniego pojedynku od początku dyktowali warunki gry. Przewaga Zagłębia rosła z minuty na minutę, jednak dopiero w 41. minucie udało się zdobyć bramkę, jak się później okazało, na wagę 3 punktów. Sosnowiczanie mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnych goli, jednak bardzo dobrze w bramce Zawiszy spisywał się Witan. Były gracz Lecha Poznań był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem gości, których gra jest jeszcze daleka od oczekiwań ich kibiców.

Najciekawsze spotkanie tej kolejki obejrzeli kibice w Zdzieszowicach, gdzie miejscowy Ruch przegrał 2:3 (1:0) z Bałtykiem Gdynia. Beniaminek dwukrotnie wychodził na prowadzenie, jednak to goście cieszyli się z pierwszych punktów po końcowym gwizdku.

Ciekawie było też w Grudziądzu, gdzie Olimpia podejmowała Nielbę Wągrowiec. Goście objęli prowadzenie po bramce Kotarskiego, a stracona bramka podziałała mobilizująco na gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali 3:1 (0:0). Dotkliwej porażki doznał inny beniaminek ligi, Polonia Nowy Tomyśl, która przegrała z Jarota Jarocin aż 0:5 (0:2).