III liga piłkarska. Ślęza Wrocław - Stal Brzeg 1:0

Adrian Gajewski
Porażka Stali w 22. kolejce.
Porażka Stali w 22. kolejce. Przemysław Nijakowski / Stal Brzeg
W meczu 22. kolejki III ligi Stal Brzeg przegrała na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 0:1. Brzeżanie mogą być zadowoleni ze swojej postawy na boisku, jednak niestety nie udało się zdobyć punktów w tym spotkaniu.

Pomimo porażki 0:1 brzeżanie rozegrali dobre spotkanie i mogą czuć niedosyt. Z przebiegu gry Stal zasłużyła na zdobycie chociażby jednego oczka.

Pierwsza część gry była bezbarwna i niewiele się działo na boisku. Żadna z drużyn nie była w stanie stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Dłużej przy piłce byli wrocławianie, ale niewiele z tego wynikało. Brzeżanie natomiast skupili się na kontraatakach, ale również nie potrafili zamienić ich na gola.

Druga połowa była już zdecydowanie ciekawsza. W 51. minucie. brzeżanie wykreowali dobrą sytuację, swoją okazję na zdobycie gola miał Leończyk, ale zamiast samemu poszukać strzału na bramkę, chciał podać jeszcze do Celucha i akcja się nie powiodła. Później kilka okazji miała Ślęza, aż w 76. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola strzałem głową zdobył Brazylijczyk Lima.

Okazja do rehabilitacji już w przyszły weekend. Stal na własnym stadionie podejmie Foto-Higienę Gać i to będzie pojedynek, w którym trzeba będzie wygrać i zdobyć cenne 3 punkty.

Jest niedosyt i to bardzo duży, bo z perspektywy 90 minut nie zasłużyliśmy na przegraną. Chciałbym pochwalić chłopaków za grę, zaangażowanie i dobre działania w defensywie. Byliśmy dobrze przygotowani na to, co Ślęza gra i odpowiednio na to reagowaliśmy. Niestety pojawił się dziś błąd indywidualny, przez który straciliśmy bramkę. Mimo wszystko szacunek dla zespołu za naprawdę dobry mecz, widać w naszej grze progres, dobrze realizujemy założenia taktyczne. Szkoda tylko tego, że nie wywieźliśmy dzisiaj stąd punktów. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, jedna była stuprocentowa, powinniśmy ją kończyć zamiast rozwiązywać inaczej. Później dostaliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, choć - podkreślam - dziś byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla Ślęzy. - powiedział po meczu trener Marcin Nowacki.