III liga piłkarska. Stal Brzeg - Gwarek Tarnowskie Góry 2:2

Adrian Gajewski
Remis na rozpoczęcie rundy wiosennej.
Remis na rozpoczęcie rundy wiosennej. Stal Brzeg
Rozpoczęły się rozgrywki III ligi piłkarskiej. W pierwszym meczu rundy wiosennej piłkarze Stali Brzeg zremisowali z Gwarkiem Tarnowskie Góry 2:2.

Mecz rozpoczął się lepiej dla gości. Od początku spotkania dominowali i mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Jednak po kilkunastu minutach do głosu doszła Stal i to brzeżanie strzelili pierwszą bramkę w spotkaniu. Czajkowski huknął z ponad 20 metrów, a piłka odbiła się od słupka i wylądowała w siatce przyjezdnych. Stal od momentu zdobycia gola prezentowała się bardzo dobrze. Brzeżanie mogli podwyższyć prowadzenie jeszcze przed przerwą, jednak zabrakło skuteczności.

W drugiej połowie piłkarze Stali zaprezentowali się poniżej oczekiwań. W 57. minucie po rzucie rożnym Barbus strzałem głową doprowadził do wyrównania. Na kolejnego gola przyjezdni nie musieli długo czekać. Już w 59. minucie po sporym zamieszaniu w polu karnym brzeżan do siatki. Sytuacja skomplikowała się chwilę później, gdy czerwoną kartkę ujrzał Matusik i brzeżanie grali w dziesiątkę. W 78. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał natomiast Barbus i siły na boisku się wyrównały. Decydujący głos w tym meczu należał jednak do brzeżan. W 82. minucie najlepiej w podbramkowym zamieszaniu odnalazł się Dychus i zdobył gola na 2:2.

Na pewno jest to dla nas ważny punkt. Jestem zadowolony z tego, że chłopaki pokazali charakter na boisku i mocno zapracowali na tę zdobycz. Wydaje mi się, że jest to sprawiedliwy remis, bo zarówno my mieliśmy sytuacje, jak i Gwarek. Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando, ale na minus należy zapisać to, jak zareagowaliśmy po zmianie stron. Jest to coś, co należy poprawić, mówię głównie o większej konsekwencji przy bronieniu choćby stałych fragmentów gry. Generalnie były okazje, było zaangażowanie, były czerwone kartki, więc myślę, że kibice, którzy odwiedzili dzisiaj stadion powinni być zadowoleni. Muszę pochwalić też zmienników, którzy dodali nam jakości i rozruszali grę w ofensywie. Po tym niełatwym dla nas tygodniu przyjmujemy ten remis z szacunkiem. Przy okazji chciałbym podziękować kibicom za pamięć i odśpiewanie życzeń urodzinowych w trakcie meczu. - powiedział trener Stali, Marcin Nowacki.

19. kolejka III ligi (grupa 3)
Stal Brzeg - Gwarek Tarnowskie Góry 2:2 (bramki: Czajkowski 13', Dychus 82' - Barbus 57', Jaszczak 59')
Stal: Stitou - Leończyk, Wdowiak, Lechowicz, Ograbek (77' Podgórski), Kuriata, Czajkowski (66' Sypek), Niemczyk (66' Dychus), Matusik, Bronisławski, Celuch (84' Kowalski). Trener Marcin Nowacki.
Żółte kartki (Stal): Matusik. Czerwona kartka: Matusik (62') - za dwie żółte.