III liga piłkarska. Stal Brzeg - Odra Wodzisław 2:0

Adrian Gajewski
Stal Brzeg wygrywa z Odrą Wodzisław.
Stal Brzeg wygrywa z Odrą Wodzisław. Stal Brzeg
W meczu 25. kolejki III ligi, piłkarze Stali Brzeg pokonali na własnym stadionie Odrę Wodzisław 2:0. Brzeżanie rozegrali bardzo dobre spotkanie w defensywie, a w ofensywie potrafili wykorzystać błędy rywala i zdobyli zasłużone trzy punkty.

Pierwsza połowa była interesująca i sporo się działo, pomimo tego, że brakło w niej goli. Obydwie drużyny miały swoje okazje, jednak szwankowała skuteczność. Ponadto bardzo dobrze spisywali się bramkarze, którzy czujnie strzegli swoich bramek. Do przerwy zatem był bezbramkowy remis, ale druga połowa zapowiadała się ciekawie.

Już na początku drugiej połowy gola na 1:0 zdobył Lechowicz. W 53. minucie stoper Stali idealnie odnalazł się pod bramką rywala i z kilku metrów skierował futbolówkę do siatki. Następnie goście przeprowadzili kilka groźnych akcji, ale nie zdołali wyrównać. Ponadto w 72. minucie Krzyżok (Odra Wodzisław) został ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko. Decydującego gola w spotkaniu zdobył w 84. minucie Podgórski, który dobił piłkę z kilku metrów i ustalił wynik meczu.

Dla Stali to już trzecie zwycięstwo z rzędu na własnym stadionie. Sytuacja w tabeli wygląda coraz lepiej i nad strefą spadkową brzeżanie mają już kilkupunktową przewagę.

Jestem już po analizie wideo wczorajszego meczu i oceniam go bardzo pozytywnie. Ciężko tak naprawdę przyczepić się do czegokolwiek, jeśli chodzi o grę defensywą, może poza błędem przy wyprowadzaniu piłki w pierwszej połowie, ale tam uratował nas Amin. Poprawiliśmy też działania w strefie w porównaniu do meczu z Polonią Bytom. Dobrze wyglądało nasze przejście z obrony do ataku, wykorzystywaliśmy boczne sektory boiska. Byliśmy konkretni zarówno jako zespół, ale też jako indywidualności. W końcu na własnym boisku zagraliśmy dobry i równy mecz, tak naprawdę kontrolowaliśmy jego przebieg od samego początku. Przed nami mały maraton. Ten tydzień będzie dla nas bardzo ważny, bo jeśli zapunktujemy w obu spotkaniach (z Miedzią II i Wartą Gorzów - przyp. red.), to w końcu pojawi się trochę spokoju w naszych głowach, czyli coś, czego bardzo nam brakowało. - powiedział trener Stali Marcin Nowacki.

Stal Brzeg - Odra Wodzisław 2:0 (bramki: Lechowicz 53', Podgórski 84')
Stal: Stitou - Leończyk, Wdowiak, Lechowicz, Kowalski (64' Matusik), Kuriata, Czajkowski (86' Danielik), Niemczyk (64' Sypek), Ograbek, Bronisławski (86' Dychus), Celuch (80' Podgórski). Trener Marcin Nowacki
Żółta kartka (Stal): Lechowicz. Sędziował Maciej Dudek (Żagań)