III miejsce Agrosu Zamość w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Tadeusz Kowalski
Logo KS "Agros" Zamość
Logo KS "Agros" Zamość Logo
W dniach 22-24 lipca, rozegrane zostały finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce. Najliczniejszą w swojej historii ekipę wysłał KS „AGROS” Zamość. Opłaciło się. Klub zajął III miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Zajmując trzecie miejsce klub jednocześnie zdobył 63 pkt do klasyfikacji Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży. To najlepszy dorobek w historii klubu.

Indywidualnie najlepiej zaprezentowała się Marika Marlicka w 7-boju, zostając mistrzynią OOM. Pozostali reprezentanci Agrosu uplasowali się na następujących miejscach:

Ernest Gancarz IV na 800m,
Piotr Woszczak V na 3000m,
V sztafeta chłopców 4x100m, w składzie Przemysław Przytuła, Maciej Strzelecki, Oktawian Kawka, Dominik Kopeć,
sztafeta chłopców 4x400m VI miejsce w składzie Dominik Kopeć, Paweł Hałasa, Ernest Gancarz i Oktawian Kawka,
Maciej Strzelecki VI w 8-boju,
Magdalena Wronka VI w biegu na 200m i X na 100m,
Kamila Zańko VIII na 200m i XI na 100m,
sztafeta dziewcząt 4x100m w składzie Marika Marlicka, Monika Zając, Kamila Zańko i Magdalena Wronka została sklasyfikowana na VIII miejscu,
Krystian Lewoszewski zajął X miejsce w pchnięciu kulą i IX w rzucie dyskiem,
Michał Mazurek XIII w skoku wzwyż. Niestety nie wystartował z powodu kontuzji czwarty zawodnik ubiegłorocznej OOM Bartłomiej Grzyb,
XIII miejsce zajęła Joanna Szmit w biegu na 3000m,
Szczepan Knap zajął XVII miejsce w biegu na 3000m,
Aleksandra Szymczyk była XIX w trójskoku, tą samą lokatę zajął Oktawian Kwaka w biegu na 200m.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!