MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Iluminacje świąteczne 2021 w polskich miastach. Najpiękniejsze świąteczne dekoracje i trasy na grudniowy spacer

Emil Hoff
Emil Hoff
Most Tumski we Wrocławiu w ślicznej świątecznej aranżacji.
Most Tumski we Wrocławiu w ślicznej świątecznej aranżacji. Renata Kusztan, za zgodą
Iluminacje świąteczne na Boże Narodzenie 2021 rozświetliły miasta i miasteczka w całej Polsce. Rynki, place, bulwary, aleje szerokie i wąskie, zabytkowe kamienice i nowoczesne biurowce – w całym kraju panuje magia Świąt za sprawą pięknych dekoracji świątecznych. Choć Boże Narodzenie już minęło, nadal możemy się cieszyć pięknymi dekoracjami świątecznymi. Nie macie pomysłu na grudniowy spacer lub weekendową wycieczkę? Nie musicie daleko szukać – odwiedźcie któreś z miejsc z pięknymi świątecznymi iluminacjami. Prezentujemy galerię najpiękniej udekorowanych miejsc w Polsce.

Niemal każda miejscowość w Polsce zmienia się nie do poznania, gdy zapalone zostają świąteczne iluminacje. Szare place i ulice zmieniają się w prawdziwe wioski elfów, a znajome pomniki i rzygacze przybierają jakby nowe pozy i zdają się wyczekiwać przybycia Mikołaja. Dekoracje bożonarodzeniowe nadają nawet dobrze znanej okolicy szczególnego czaru i pozwalają cieszyć się atmosferą Świąt jeszcze długo po zakończeniu oficjalnych obchodów.

Iluminacje świąteczne w miastach: lampki, instalacje i dekoracje zdobią długo po Bożym Narodzeniu

Iluminacje świąteczne to tradycja licząca sobie już wiele dekad. Chociaż dawniej ozdabiano domy bardzo skromnie, a zamiast kolorowych lampek wystarczyć musiały świece, z czasem rozwój techniczny i bogacenie się społeczeństw sprawiły, że w sezonie bożonarodzeniowym całe miasta przekształcają się w rozświetlone, rozmigotane magiczne krainy.

Na masową skalę zwyczaj ozdabiania domów światełkami na Boże Narodzenie przyjął się po raz pierwszy w USA. Tam świąteczna iluminacja domów staje się gdzieniegdzie sportem i przedmiotem zażartej rywalizacji.

W Polsce iluminacje świąteczne miast także cieszą się już dużym poważaniem, a na ich montaż i uroczyste uruchomienie z niecierpliwością wyczekują mieszkańcy, zwłaszcza dzieci.

Iluminacje świąteczne stanowią piękną ozdobę i urozmaicenie krajobrazu w całym okresie świąteczno-noworocznym, więc możemy się nimi cieszyć jeszcze długo po Bożym Narodzeniu.

Iluminacje świąteczne w miastach: świetny pomysł na grudniowy spacer

Zapalenie lampek na choinkach, wielkich bombkach, ozdobnych saniach Mikołaja czy innych wymyślnych instalacjach to pewny znak, że święta Bożego Narodzenia są już tuż-tuż.

Teraz, gdy Boże Narodzenie już minęło, nadal możemy cieszyć się świątecznymi dekoracjami. W okresie przygotowań do Sylwestra warto zwolnić nieco codzienny pęd, by nacieszyć się niezwykłymi iluminacjami. Spacer wśród bożonarodzeniowych dekoracji, zdobiących ulice i place polskich miast, to świetny pomysł na spędzenie rodzinnego popołudnia w pięknych i ciekawych miejscach, gdzie atmosfera świąt Bożego Narodzenia utrzymuje się jeszcze przez wiele dni po Wigilii.

Iluminacje świąteczne w miastach: galeria najpiękniejszych dekoracji bożonarodzeniowych

Prezentujemy galerię najpiękniejszych iluminacji świątecznych i dekoracji bożonarodzeniowych w polskich miastach. Nacieszcie oczy i poczujcie magię Świąt. Nieważne, że jest już po Bożym Narodzeniu - dekoracje nadal zdobią ulice, place i kamienice, i można się nimi cieszyć jeszcze przez szereg dni.

Może zdjęcia w galerii zainspirują Was do wybrania się na spacer na rynek czy bulwar w Waszym własnym mieście. Możecie być zaskoczeni, jak bardzo nawet dobrze znane otoczenie zmienia się wieczorem, gdy zapalają się lampki świątecznych iluminacji!

Most Tumski we Wrocławiu w ślicznej świątecznej aranżacji.

Iluminacje świąteczne 2021 w polskich miastach. Najpiękniejs...

Okazje

Spawdź promocje na ciekawe planszówki

Materiały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak wakacje spędza Katarzyna Pakosińska?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Iluminacje świąteczne 2021 w polskich miastach. Najpiękniejsze świąteczne dekoracje i trasy na grudniowy spacer - Strona Podróży

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto