Wybierz region

Wybierz miasto

  Wernisaż wystawy / David Pataraia 'Widok'

  Żywa Galeria
  Warszawa, ul. Stalowa/52, +48 22 618 27 32

  19:00 Od 6.02.2020 do 3.03.2020

  • Wstęp wolny

  David Pataraia urodził się w 1971 roku w Lanczchuti (Gruzja). W 1990 ukończył Szkołę Sztuk Plastycznych w Tbilisi pod kierunkiem Goga Cereteli, Davida Uruszadze, Tamaza Czchaidze. Od 1991 mieszka w Polsce. Studiował na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie, na Wydziale Malarstwa w Poznaniu i w Krakowie. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt wystaw, w tym indywidualnych, jak i zbiorowych, a jego prace znajdują się w domach kolekcjonerow na całym świecie.

  David Pataraia to artysta obdarzony wyjątkową wrażliwością i wyobraźnią. Jego tworczość cechuje niezwykła rożnorodność. Oprocz barwnych prac dedykowanych dzieciom, znajdziemy rownież: akty, abstrakcje, obrazy z wizerunkiem byka i koguta, jak rownież prace nawiązujące tematyką do tradycji i kultury, w ktorej dorastał. Wśrod bogactwa tematow przez niego poruszanych z łatwością znajdujemy wspolny mianownik. Wszystkie prace cechuje bogactwo kolorow, nasyconych, intensywnych barw dzięki czemu artysta zaraża nas swoim optymizmem. Patrząc na nie, mimo woli uśmiechamy się. W rzeczywistości kreowanej przez Davida odbiorca i dzieło wchodzą w bardzo bliski, osobisty kontakt. Trudno jest zachować dystans gdy sam artysta zaprasza nas do wspolnej zabawy i przeżyć. Artysta stosuje nie tylko rożne techniki, ale i materiały. Korzystając z drewna, metalu czy plastiku tworzy obrazy 3D. To połączenie rożnych faktur i surowcow pozwala nam „dotknąć” rzeczywistość wykreowaną przez tworcę.

  Wstęp: wolny
  Wernisaż wystawy 06 lutego (czwartek) 2020
  Start: 19:00
  Wystawa potrwa do 04.03.2020
  Miejsce: Żywa Galeria Stalowa 52
  Adres: Stalowa 52, Warszawa
  Kurator: Anna Madejska

  Organizatorzy:

  Żywa Galeria
  https://stalowa52.pl/art/
  https://www.facebook.com/zywa.galeria.stalowa52/

  Galeria Uległa
  http://galeriaulegla.pl/
  https://www.facebook.com/galeriaulegla/

  Patroni:

  Łyk Kultury
  http://lykkultury.pl/
  https://www.facebook.com/lykultury/

  ArtMakers - Internetowa galeria sztuki
  http://www.artmakers.pl/
  https://www.facebook.com/pl.artmakers/

  link do wydarzenia na facebooku:
  https://www.facebook.com/events/807990069668319/

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Szczęście w pracy – czy wiesz, co zrobić, aby je osiągnąć? Sprawdź [QUIZ]