Wybierz region

Wybierz miasto

  Wernisaż wystawy - Prymityw Dorsz 'Siła wyższa'

  Żywa Galeria
  Warszawa, ul. Stalowa/52, +48 22 618 27 32

  19:00 Od 9.01.2020 do 5.02.2020

  • Wstęp wolny

  Prymityw Dorsz nie bawi się w malarskie konwenanse. Niczym w kalejdoskopie operuje kolorami w pozornie naiwny i przypadkowy sposob, co przywodzi na myśl kreskowki rodem z epoki kontrkultury lat 60-tych. Klarowna plama, surrealistyczna tematyka - artysta twierdzi, że malując kieruje się intuicją a kierunek zawsze wyznacza mu poczucie abstrakcji. Czyżby w przesuwaniu granic wrażeń zmysłowych odnalazł sposob na lepsze zrozumienie zawiłej rzeczywistości? Artysta twierdzi, że “Wbrew obiegowym mniemaniom instynkt abstrakcji nie ma nic wspolnego z istnieniem w świecie nierzeczywistym. Wręcz przeciwnie, pozwala naszemu prymitywnemu urządzeniu poznawczemu uporać się się z obłędem komplikacji jaki nas otacza.”
  Niewątpliwie tworczość tego artysty cechuje wolność od racjonalnych ograniczeń. Takie też są jego proby określenia miejsca i roli człowieka we wszechświecie. Jakie oblicze może przybrać siła wyższa dowiecie się z obrazu o tym właśnie tytule. Niczym nieograniczone senne i hipnotyczne wizje przeplatają się z codziennością. Poruszane przez niego tematy niejednokrotnie komentują codzienność, kwestie społeczne czy też odnoszą się do emocji.
  Brutalna i uproszczona forma wyrazu przypomina o wytrawnej tworczości Jerzego „Jurry” Zieliński z grupy Neo Neo czy też Janusza Przybylskiego.

  Prymityw Dorsz - pod tym pseudonimem ukrywa się debiutujący w 2018 roku artysta amator Sebastian Gutowski. Mieszka i tworzy na warszawskiej Pradze. Jego wystawa podczas pierwszej edycji Stalowa Art Weekend cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ulica Stalowa nieprzerwanie darzy go sympatią - wystawa w Żywej Galerii Stalowa 52 to kolejna okazja, aby pod tym właśnie adresem zobaczyć prace tego ciekawego artysty.

  FB: @prymitywdorsz
  IG: @prymityw_dorsz

  Wstęp: wolny
  Wernisaż wystawy 09 stycznia (czwartek) 2019
  Start: 19:00
  Miejsce: Żywa Galeria Stalowa 52
  Adres: Stalowa 52, Warszawa
  Kurator: Anna Madejska

  Organizatorzy:

  Żywa Galeria
  http://www.stalowa52.pl/wernisaze
  https://www.facebook.com/zywa.galeria.stalowa52/

  Galeria Uległa
  http://galeriaulegla.pl/
  https://www.facebook.com/galeriaulegla/

  Patroni:

  Łyk Kultury
  http://lykkultury.pl/
  https://www.facebook.com/lykultury/

  ArtMakers - Internetowa galeria sztuki
  http://www.artmakers.pl/
  https://www.facebook.com/pl.artmakers/

  link do wydarzenia na facebooku:
  https://www.facebook.com/events/1066115273726889/

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Ekotriki w domowych porządkach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie?