Instagram Martyny Wojciechowskiej. Sprawdź co nowego na jej Instagramie

Newsroom 360
Newsroom 360
Martyna Wojciechowska Instagram. Co nowego u gwiazdy?
Martyna Wojciechowska Instagram. Co nowego u gwiazdy? Sylwia Dąbrowa/Polska Press
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Martyna Wojciechowska to barwna postać telewizyjna. Od lat jest dziennikarką, prezenterką telewizyjną, podróżniczką i pisarką. Jej Instagram wypełniony jest pięknymi zdjęciami z podróży, kulisami z kręcenia programu "Kobieta na krańcu świata" oraz chwilami z życia prywatnego. Na instagramowym profilu Martyny nie można się nudzić. Zobacz, jakimi nowymi zdjęciami zachwyca gwiazda. 26.11.2021 na profilu pojawił się post: "OSOBY INTERPŁCIOWE(Uwaga! To jedyne poprawne określenie osób, które posiadają organy i cechy płciowe zarówno męskie jak i żeńskie).Na całym świecie jest ich 134 MILIONY, czyli porównywalnie z populacją osób rudowłosych. Jednak ta odmienność często nie jest widoczna, a większość się do niej nie przyznaje, bo boi się odrzucenia.Kenia jest niezwykle postępowym afrykańskim państwem, pierwszym na tym kontynencie, który UZNAŁ OSOBY INTERPŁCIOWE W SPISIE POWSZECHNYM, według oficjalnych danych z 2019 roku w całym kraju mieszka ich 1.524. W tym roku w USA po raz pierwszy wydano paszport, w którym obok płci męskiej i żeńskiej występuje też TRZECIA OPCJA. Wcześniej taką zasadę wprowadziły Kanada, Australia czy Indie. Kiedy czas na Polskę?W większości krajów konieczne jest wykazanie w dokumentach płci noworodka, a do wyboru jest jedynie płeć męska i żeńska. Kiedy więc rodzi się dziecko interpłciowe, powszechne są tak zwane chirurgiczne OPERACJE NORMALIZUJĄCE. Zwykle przeprowadza się je na dzieciach między 6. a 18. miesiącem życia, a o wyborze płci decydują rodzice i lekarz. ALE AŻ W 40% PRZYPADKÓW MYLĄ SIĘ W OCENIE! Dlatego tak ważne jest aby pozostawić tę decyzję samej osobie interpłciowej do okresu dojrzewania lub dorosłości! Moja Bohaterka, DARLAN RUKIH, o odrzuceniu wie wiele. O cierpieniu związanym z odrzuceniem też. Za jej szerokim uśmiechem kryje się wiele bólu, którego w życiu zaznała - tylko dlatego, że urodziła się „inna”. Dzisiaj wpiera osoby odrzucone, daje im nadzieję i przede wszystkim bezpieczne miejsce do życia. Obejrzyjcie ten odcinek, ta historia to wielka lekcja tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka. KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA już W TĘ NIEDZIELĘ o godz. 11:30✌️M.fot. Mario Janiszewski #kobietanakrancuswiata. "

Martyna Wojciechowska jest polską podróżniczką, dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Prowadziła wiele programów telewizyjnych oraz współpracowała z kilkoma miesięcznikami i magazynami. Brała udział w rajdach samochodowych. Prowadzi program podróżniczy "Kobieta na krańcu świata", w którym wraz z ekipą podróżuje po całym świecie i przedstawia historie niezwykłych kobiet.

Jest honorową ambasadorką WWF Polska. Martyna Wojciechowska na swoim Instagramie pokazuje zdjęcia z różnych podróży, urywki życia prywatnego i zawodowego.

Kobieta na krańcu świata. Co nowego na jej Instagramie?

OSOBY INTERPŁCIOWE
(Uwaga! To jedyne poprawne określenie osób, które posiadają organy i cechy płciowe zarówno męskie jak i żeńskie).
Na całym świecie jest ich 134 MILIONY, czyli porównywalnie z populacją osób rudowłosych. Jednak ta odmienność często nie jest widoczna, a większość się do niej nie przyznaje, bo boi się odrzucenia.

Kenia jest niezwykle postępowym afrykańskim państwem, pierwszym na tym kontynencie, który UZNAŁ OSOBY INTERPŁCIOWE W SPISIE POWSZECHNYM, według oficjalnych danych z 2019 roku w całym kraju mieszka ich 1.524.
W tym roku w USA po raz pierwszy wydano paszport, w którym obok płci męskiej i żeńskiej występuje też TRZECIA OPCJA. Wcześniej taką zasadę wprowadziły Kanada, Australia czy Indie.
Kiedy czas na Polskę?

W większości krajów konieczne jest wykazanie w dokumentach płci noworodka, a do wyboru jest jedynie płeć męska i żeńska. Kiedy więc rodzi się dziecko interpłciowe, powszechne są tak zwane chirurgiczne OPERACJE NORMALIZUJĄCE.
Zwykle przeprowadza się je na dzieciach między 6. a 18. miesiącem życia, a o wyborze płci decydują rodzice i lekarz.
ALE AŻ W 40% PRZYPADKÓW MYLĄ SIĘ W OCENIE! Dlatego tak ważne jest aby pozostawić tę decyzję samej osobie interpłciowej do okresu dojrzewania lub dorosłości!

Moja Bohaterka, DARLAN RUKIH, o odrzuceniu wie wiele. O cierpieniu związanym z odrzuceniem też. Za jej szerokim uśmiechem kryje się wiele bólu, którego w życiu zaznała - tylko dlatego, że urodziła się „inna”.

Dzisiaj wpiera osoby odrzucone, daje im nadzieję i przede wszystkim bezpieczne miejsce do życia. Obejrzyjcie ten odcinek, ta historia to wielka lekcja tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka.

KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA już W TĘ NIEDZIELĘ o godz. 11:30✌️
M.
fot. Mario Janiszewski
#kobietanakrancuswiata #womanattheendoftheworld


PREMIERA NOWEGO ODCINKA W NIEDZIELĘ o godz. 11:30 w TVN❗️
KENIA. Republika w Afryce Wschodniej. Zamieszkuje ją ponad 40 różnych grup etnicznych, a ludzie posługują się tu łącznie prawie 70 językami. Jednak w tej mozaice kultury i wierzeń nie wszyscy akceptowani.
Przyjechałam tu, żeby poznać miejsce, w którym żyją ludzie wykluczeni i odrzuceni przez społeczeństwo, a wśród nich moja Bohaterka, która to miejsce stworzyła, czyli DARLAN RUKIH.

Urodziła się jako osoba interpłciowa, czyli z organami zarówno żeńskimi jak i męskimi. Przez lata nie była akceptowana, wędrowała między dwoma światami: męskim i kobiecym i nigdzie nie mogła znaleźć swojego miejsca, w którym będzie mogła BYĆ PO PROSTU SOBĄ.

W 2003 roku stworzyła Wspólnotę, która stała się schronieniem dla odrzuconych.
Założyła też własny kościół.

KONGREGACJA APOSTOŁA jest jednym z 4 tysięcy kościołów oficjalnie zarejestrowanych w Kenii.
A przynależność do niego deklaruje PÓŁ MILIONA WIERNYCH.

We Wspólnocie w Kenii, do której dotarłam mieszka ponad 300 osób (nie licząc dzieci, które są porzucone lub osierocone i wciąż ich przybywa).

Wszyscy odrzuceni.
Ludzie z chorobami psychicznymi, którymi nikt nie chce się zająć.
Ludzie cierpiący na raka.
Wszyscy w potrzebie. Przyjeżdzają tutaj z całego kraju, bo tu czują się bezpieczni i akceptowani.

Apostoł stoi na czele Wspólnoty i jest jej przywódczynią duchową „Stałam się sługą Bożym, pastorką, nauczycielką. Zaczęłam służyć Bogu w taki właśnie sposób. Gdy deklarujemy, że jesteśmy sługami Boga to przecież powinna nas łączyć Boża miłość”.
To kościół który naucza miłości, bliskości i tolerancji.

KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA
NIEDZIELA godz. 11:30

To będzie wyjątkowy odcinek programu.
Zapraszam!
Kto do mnie dołączy?
M.


Pora na kolejny kraniec świata!
Już w najbliższą niedzielę razem z ekipą programu KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA zabiorę Was do wyjątkowego miejsca, w którym jest pełno miłości, otwartości i tolerancji.
Zgadniecie, gdzie tym razem lecimy? Dajcie znać w komentarzu a wieczorem wszystko się wyjaśni!
M.
fot. Mario Janiszewski
#kobietanakrancuswiata #womanattheendoftheworld #newseason #martynawojciechowska #knks13 #travel #travellife


Co to był za dzień!🧡
Spotkanie i sesja zdjęciowa z naszymi kolejnymi Stypendystkami Fundacji UNAWEZA!
Te Kobiety to prawdziwe rakiety i chodzące inspiracje, które każdego dnia udowadniają, że NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE.

EMILIA BABSKA
RENATA KAŁUŻA
JUSTYNA FRANIECZEK
PAULINA WOŹNIAK
I EDYTA OWCZARZ (której na naszej sesji zdjęciowej zabrakło, bo właśnie startuje w Madrycie na ME w boccii!)

Dołączyła do nas też JOASIA MENDAK, która była w pierwszej piątce naszych Stypendystek, dla których wspólnie z Wami uzbieraliśmy już potrzebną kwotę na roczne stypendia!

Zaglądajcie koniecznie na profil Fundacji UNAWEZA i Corinne Runs for Good - tam pojawiają się historie naszych SUPERKOBIET.
Mam nadzieję, że dołączycie do naszego projektu!
Bo RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ, prawda?🙏🏻
Na instastory znajdziecie link do naszej strony.
M.
fot. @marcinklaban


TO JUŻ DZIŚ godz. 20:00❗️
SYLWIA CHUTNIK od zawsze się buntowała, szukała własnej drogi, była kolorowym ptakiem.
Częściej niż inni zadawała pytania: PO CO? JAK? DLACZEGO?

„Mamy jedno życie, dlaczego nie mielibyśmy robić tego, co chcemy? Życie cudzym scenariuszem często kończy się potwornościami (…), bo jesteśmy nieszczęśliwi. W tych podstawowych elementach mamy wpływ na to, jak żyjemy.
Jeśli odejdą od nas ci, którzy nie są w stanie zdzierżyć, że jesteśmy tacy, a nie inni, to trudno, takie jest życie. Ludzie przychodzą i odchodzą. I tak, to jest smutne, ale smutniejsze jest życie wbrew sobie, na cudzym GPS-sie”

To fragment rozmowy z Sylwią, która ma premierę już dziś na moim kanale DALEJ na YouTube i nie dotyczy stricte coming out’u (Sylwia w wieku 40. lat publicznie ogłosiła, że jest w związku z kobietą żeby wesprzeć inne osoby ze środowiska LGBT+). Jest przede wszystkim O SZUKANIU WŁASNEJ DROGI.

Sylwia, spotkanie z Tobą, człowiekiem o tak wielkiej empatii i otwartym umyśle, to była wielka przyjemność. Dziękuję Ci za to🙏🏻

A Was serdecznie zapraszam dzisiaj o 20:00
DALEJ | Martyna Wojciechowska

Odcinek powstał przy współpracy z właścicielem sklepu internetowego z modą - @answear
M.
P.S. Zasubskrybujcie kanał, żeby nie przegapić kolejnych spotkań z wyjątkowymi Gośćmi, którzy chcą WIĘCEJ i idą DALEJ✌️

Naszej rozmowy w formie podcastu będzie można posłuchać tutaj:
👉Spotify
👉Radio Public
👉Apple Podcasts
👉Pocketcast
👉Castbox
👉Deezer
👉Podcast Addictt
#martynawojciechowska #dalej #podcastdalej #dalejpodcast


Nasza kochana Stypendystka Fundacji Unaweza, RÓŻA KOZAKOWSKA, została nominowana w plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego GUTTMANNY 2021 na NAJLEPSZEGO SPORTOWCA! Gratulacje!
Radość, duma i oczywiście pełna mobilizacja przy oddawaniu głosów!🧡
A głosowanie trwa do 28. listopada.

Róża dostarczyła nam tylu wrażeń i wzruszeń podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich (przypominamy: zdobyła dla nas ZŁOTO w rzucie maczugą - w dodatku z rekordem świata! I SREBRNY medal w pchnięciu kulą) - teraz możemy się Jej odwdzięczyć i podarować swój głos w plebiscycie. Do czego z całego serca namawiam i zachęcam🙏🏻

(O ostatecznym wyniku zadecyduje punktacja łączona z głosowania kapituły oraz publiczności. Swój głos można oddać za pośrednictwem strony internetowej Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego👉link na instastory)
Kto dołącza do głosowania?
M.
#RozaKozakowska #Guttmanny2021 #kibicujemyparaolimpijczykom #unawezafundation


#BlackFriday to dobra okazja żeby zaoszczędzić. 
Na ten dzień zwykle czeka sporo osób, bo można wtedy kupić coś w bardzo korzystnych cenach.
Ważne jednak, żeby nie kupować na ślepo kolejnych przedmiotów, które później wylądują gdzieś w kącie nieużywane, a tylko te naprawdę POTRZEBNE
KUPUJMY ROZWAŻNIE🙏🏻
 
Ja najczęściej w ten dzień poluje na albumy podróżnicze w księgarniach online z całego świata. Najpiękniejsze zdjęcia i wyjątkowe prace najlepszych fotografów. 
Jeśli tak, jak ja też korzystacie z zakupów na portalach zagranicznych albo kupujecie rzeczy w czasie podróży, to polecam Wam kartę mBanku Visa Świat Intensive. 
To uniwersalna karta do płatności na co dzień, którą spokojnie można płacić także w podróży BEZ OPŁAT ZA PRZEWALUTOWANIE (a najczęściej karty przy płatności w obcej walucie mają jeszcze ten dodatkowy koszt). Waluta jest przeliczana na złotówki po korzystnym kursie Visa, zbliżonym do tych w kantorach internetowych. 
 
U mnie się ta opcja sprawdza, jeśli rozważacie podobną, to polecam😊
Szczegóły znajdziecie na stronie (link na instastory)
 
Post powstał przy współpracy z mBankiem i Visa. 
M.
 P.S. Kot chyba też zwietrzył okazję na tańszą karmę😜
#mbank #doswiadczajwiecej #intensive #mbankintensive #więcejzvisa #doswiadczajzvisa #visaintensive #współpraca #martynawojciechowska


JUŻ JUTRO godz. 20:00❗️
BUNT to domena młodości?
Patrząc na nas dwie można wyciągnąć wniosek, że bunt nie mija z wiekiem😜
Wierzę głęboko, że bunt jest potrzebny, że obala status quo, sprawia, że zmieniamy świat. Oby na lepsze.

Tym razem gościnią na moim kanale DALEJ na YouTube jest @sylwia.chutnik !

Aktywistka walcząca o prawa kobiet i osób ze środowiska LGBT+
Z wykształcenia kulturoznawczyni, z pasji - pisarka, a z potrzeby serca BUNTOWNICZKA.

Autorka 14 książek, przetłumaczonych na 9 języków. Laureatka Paszportu Polityki, była 3 razy nominowana do Literackiej Nagrody Nike.
Poza tym jest wokalistką zespołu punkrockowego i prowadzi swój podcast…
KOBIETA ORKIESTRA!

Tej rozmowy naprawdę warto posłuchać.
DALEJ | Martyna Wojciechowska
Premiera jutro o godz. 20:00
Zapraszam.
M.
Naszej rozmowy w formie podcastu będzie można posłuchać tutaj:
👉Spotify
👉Radio Public
👉Apple Podcasts
👉Pocketcast
👉Castbox
👉Deezer
👉Podcast Addictt
#martynawojciechowska #dalej #podcastdalej #dalejpodcast


OPOWIEŚCI NA DORANOC DLA MŁODYCH BUNTOWNICZEK to były od zawsze moje i Marysi ulubione książki do wspólnego czytania!
Pierwszą i drugą część przeczytałyśmy ekspresowo!
I zastanawiałam się kiedy powstanie polska wersja, z polskimi Bohaterkami. Bo przecież u nas inspirujących Kobiet nie brakuje!
Doczekałam się!😜

Niedawno na rynku ukazała się wersja inspirowana Polkami, a Jej autorką jest wspaniała @sylwia.chutnik.
I jest mi niezmiernie miło, bo pojawiła się tam również moja historia, a znaleźć się w tak wyjątkowym gronie to zaszczyt! Dziękuję🙏🏻

MAM 4 KSIĄŻKI DO ROZDANIA W PREZENCIE (dwie tutaj i dwie na moim Facebooku)
Kto chciałby przeczytać?Dajcie znać w komentarzu, z przyjemnością podaruję w prezencie.
M.
P.S. I nie bez powodu to właśnie dzisiaj wspominam o tej książce i Jej Autorce… ale o tym więcej wieczorem.
STAY TUNED!✌️
#booklover #sylwiachutnik #opowieścinadobranocdlamłodychbuntowniczek


#DUMA
Moja Marysia w miniony weekend wzięła udział w VII FLYSPOT POLISH OPEN i MISTRZOSTWACH POLSKI
I choć tym razem nie stanęła na podium to, jak sama powiedziała: „Było super! Mimo, że nic nie wygrałam to i tak się cieszę, że byłam :) JESTEM ZADOWOLONA Z SIEBIE I TO SIĘ LICZY <33 Czekam już na zawody czerwcowe ;)”

Umieć czasem przegrywać i mieć wciąż zapał do działania oraz apetyt na więcej, to jedna z najważniejszych życiowych umiejętności.
Szacun!🙏🏻
Mańka FLY HIGH, dla mnie zawsze jesteś najlepsza i zawsze będę Ci z ziemi kibicować!
M.


ZOBACZ KONIECZNIE

Wideo

Materiał oryginalny: Instagram Martyny Wojciechowskiej. Sprawdź co nowego na jej Instagramie - Polska Times

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Podziwiam tę kobietę za całokształt, równa i bardzo wykształcona babka. Lubi podróżować tak jak ja i lubi adrenalinę... Skakałam ze spadochronem w tandemie, latałam w tunelu aerodynamicznym w Lesznie i wiele innych przygód przeżyłam. Trzeba chwytać życie i się nie ograniczać.

Dodaj ogłoszenie