Na co należy zwrócić uwagę i czym kierować się przy wyborze najlepszego nosidełka dla naszej pociechy?
Długotrwałe noszenie dziecka na rękach może być uciążliwe i obciążające dla naszych stawów i kręgosłupa. Wybierając nosidełko jesteśmy wstanie zapewnić dziecku bliskość, ciepło, a sobie ulgę i wolne ręce. Ceny nosidełek jednak nie są najniższe, aby dobrze ulokować swoje pieniądze, warto przyjrzeć się wybranemu modelowi dłużej i sprawdzić, czy jego funkcje i parametry odpowiadają Naszemu poradnikowi.
Materiał: Powinien posiadać wymagane atesty, najlepiej, aby to była tkanina antyalergiczna - bawełna, poliester, jak również powinna spełniać światowe normy bezpieczeństwa.
Osłonka chroniąca główkę: Daszek, kapturek, czy osłonka chronią dziecko przed wiatrami, deszczami, czy kurzem.
Dwuczęściowa budowa: Zwróć uwagę, aby nosidełko miało całkowicie odpinaną część przednią, wtedy wyjmiesz maluszka nie budząc go.
Wiek: Na rynku dostępne są już nosidełka, przeznaczone dla dzieci o wadze 3,5 kg., czyli noworodki. Wybierz takie, które będzie Ci służyć, aż do 3 roku życia!
Zmiana pozycji: Idealne nosidełko powinno oferować regulowaną pozycję noszenia. Taka funkcja sprawi, że bioderka i kręgosłup dziecka nie będą zanadto obciążone. Podniosą też komfort niemowlęcia, które zaśnie w nosidle.
Czyszczenie: Na spacerze z maluszkiem wszystko może się wydarzyć- przemoknie mu pieluszka, zwymiotuje, uleje mu się. Dlatego koniecznie sprawdź, czy nosidełko można wrzucić do pralki oraz wysuszyć w domowych warunkach.
Szerokość dolnej części: Siedzisko w nosidełkach powinno być dostatecznie szerokie, tak, aby nóżki dziecka były odpowiednio rozstawione i ugięte. Jest to odpowiednia pozycja dla dziecka zapewniająca odpowiedni rozwój stawów biodrowych, tak ważny przede wszystkim w pierwszych miesiącach życia dziecka.
Wyścielenie: Materiał, którym zostało wyłożone nosidełko powinien być naturalny i delikatny- taki, który pozwoli oddychać skórze dziecka.
Szelki: Szelki muszą być grube, nie mogą się wpijać i muszą zapewnić rodzicowi najwyższy komfort. Im szersze i bardziej miękkie szelki tym lepiej- ciężar malca rozłoży się równomiernie na oba ramiona rodzica.
Użytkowanie: Dobre nosidełko to takie, które pozwoli nosić dziecko z przodu i z tyłu.
Ergonomiczny pas biodrowy: Sprawdź, koniecznie czy jest regulowany. Różnorodność pozycji noszenia dziecka pozwoli przenosić ciężar dziecka na biodra lub ramiona rodzica, zapewniając tym samym wygodną pozycję noszenia.
Podpórka: Konieczna jest również podpórka na główkę. Jest to sztywniejszy, wyprofilowany kawałek materiału, o który maluszek oprze główkę, siedząc w nosidle w pozycji przodem do rodzica.
Regulacja: Możliwość regulacji głębokości nosidełka oraz stopnia rozstawienia nóżek pozwolą dostosować nosidełko do wagi i wzrostu dziecka.
Gdy, kupisz już wymarzone nosidełko pamiętaj, aby poćwiczyć na sucho jego użytkowanie. A pierwsze próby wkładania i wyjmowania malca najlepiej zrobić w towarzystwie drugiej osoby- na wszelki wypadek, gdyby dziecko wyślizgnęło się z rąk bądź któraś ze sprzączek nosidła była niedokładnie zapięta.
Tekst powstał przy współpracy z Panią Wioletą Goławską, właścicielką sklepu ModaMini.pl, która, na co dzień doradza w zakupach nosidełek i innych artykułów dla dzieci.

Kiermasz bożonarodzeniowy w Raciążku
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?