Znajdź źródło problemu © 123rf
[2/10]

Znajdź źródło problemu

Kluczowym aspektem, który ułatwi walkę z cukrowym nałogiem, jest znalezienie przyczyny problemu. Po słodycze często sięgamy w chwili gorszego nastroju, z powodu nudy, stresu, przyzwyczajenia, lenistwa, podczas pracy, a także w konsekwencji stosowania nieprawidłowo zbilansowanej diety.

Aby wychwycić indywidualny problem możesz założyć zeszyt, w którym przez dwa tygodnie będziesz zapisywać sytuacje skłaniające do sięgnięcia po słodycze. Chcąc zjeść kolejnego batonika, lub kawałek ciasta zastanów się, dlaczego wybierasz właśnie taki produkt i zdecyduj, czy rzeczywiście warto go spożyć.

Jedzenie słodyczy to problem nie tylko dzieci, ale i osób dorosłych zarówno kobiet jak i mężczyzn. Mimowolne sięganie po słodkiego batonika, kruche ciasteczka, czy miękką drożdżówkę niestety oddalają spełnienie marzeń o wymarzonej sylwetce. Dodatkowo jedzenie słodkości codziennie pogarsza stan zdrowia, ponieważ zwiększa ryzyko rozwoju cukrzycy, insulinooporności, sprzyja nadwadze i otyłości oraz powoduje próchnicę zębów. Sprawdź porady, jak przestać jeść słodycze w dużych ilościach i odzyskać kontrolę nad apetytem na nie!

Najnowsze wiadomości

reklama