Jeden Seweryn to za mało, Astoria - Asseco Prokom 3 Gdynia 86:67

Maciej Łyk
Maciej Łyk
Astoria Bydgoszcz
Astoria Bydgoszcz Andrzej Machulski
Koszykarze bydgoskiej Astorii odnieśli jedenaste zwycięstwo w sezonie, pokonując na własnym parkiecie Asseco Prokom 3 Gdynia 86:67 (18:14, 22:19, 14:17, 32:17).

Goście przyjechali do Bydgoszczy wzmocnieni Łukaszem Sewerynem, który nie pojechał z pierwszą drużyną do Moskwy na mecz Euroligi z CSKA. Gospodarze za to, zagrali bez Mateusza Bierwagena i Przemysława Gierszewskiego, który do zespołu powróci najprawdopodobniej dopiero na play-offy.

Pierwsze minuty środowego spotkania pokazały, że goście chcą powalczyć o korzystny dla siebie wynik. Gra zespołu z Gdyni opierała się głównie na Sewerynie, który bezlitośnie wykorzystywał błędy bydgoskich zawodników. W drugiej kwarcie Astoria, korzystając z doświadczenia swoich graczy podkoszowych, odskoczyła na kilka punktów prowadząc ostatecznie do przerwy 40:33. Znakomicie w tej części spotkania pokazał się Laydych, którego dzielnie wspierał Kuczyński.

Po przerwie goście zaczęli bronić bardziej agresywnie, lepiej pilnowany był także Laydych i na efekty nie trzeba było długo czekać. Dużo strat własnych bydgoskich koszykarzy doprowadziło niemal do wyrównania, po trzeciej kwarcie na tablicy widniał wynik 54:50. Ostatnie 10 minut to jednak zdecydowana przewaga lidera z Bydgoszczy. Punkty Urbaniaka, Kuczyńskiego i powracającego do formy po odniesionej kontuzji Szopińskiego sprawiły, że to gospodarze wygrali ostatnią kwartę 32:17 i dopisali sobie kolejne dwa punkty w ligowej tabeli. Na słowa uznania zasługuje także Dorian Szyttenholm, który walczył o każdą piłkę i dzielnie wspierał wysokich graczy w walce pod tablicami.

KPSW Astoria Bydgoszcz - Asseco Prokom 3 Gdynia 86:67 (18:14, 22:19, 14:17, 32:17)

Astoria: Laydych 17 (3x3), Urbaniak 14 (1x3, 12 zb), Szopiński 11 (1), Szyttenholm 10 (11 zb), Czyżnielewski 9 (1), Robak 7, Kuczyński 7, Rąpalski 3, Raczyński 3 (1), Gliszczyński 2, Szafranek 0.

Asseco Prokom 3: Seweryn 22 (5x3), Olejko 9, Paczkowski 6, Świercz 6, Sikora 6 (2), Wojtyński 6 (1), Królikowski 5, Młynarski 5, Maryniewski 2, Kalski i Kozik 0.