Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jeśli nie chcesz stracić prawa jazdy…

Jerzy Kirzyński
Jerzy Kirzyński
Od 18 maja br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące kierowców. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, powyżej 50 km/h, w obszarze zabudowanym grozi utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Nie wszyscy o tym wiedzą?

W trakcie pełnionej służby funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Radzyniu Podlaskim patrolując drogę K-19 w miejscowości Turów zauważyli pędzący samochód osobowy. Zmierzona prędkość 110 km/h.

Po zatrzymaniu go do kontroli drogowej okazało się, że kierujący to 29-letni obywatel Ukrainy.

Korzystając z pomocy videorejestratora policjanci radzyńskiej drogówki udokumentowali także poczynania 26-letniego mieszkańca województwa podlaskiego.

- Mężczyzna przejechał krajową 19-ką przez Żakowolę Radzyńską z prędkością 102 km/h. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że bardzo spieszył się do pracy - dodała asp. Barbara Salczyńska- Pyrchla.

- Zamojscy policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Białegostoku, który jadąc w obszarze zabudowanym znacząco przekroczył dozwoloną prędkość – podała w codziennym serwisie rzeczniczka zamojskiej Policji podinsp. Joanna Kopeć. - Policyjny pomiar prędkości wykazał - 109 km/h.

Jak się okazało mężczyzna był pod działaniem alkoholu i w tym stanie przewoził kilkoro pasażerów.

25-letni lublinianin zatrzymany na obwodnicy Zamościa, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, poruszał się osobówką z prędkością 156 km/h.

Nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż wcześniej zostało mu ono zatrzymane w związku z przekroczeniem limitu punktów karnych.

- Od wejścia w życie art. 135 ust.1 pkt 1a, lit. „a” ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 roku, poz. 1137 z późn. zm.), obligującego policjantów do zatrzymania dokumentu prawa jazdy w razie kierowania pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym na drogach województwa lubelskiego odebraliśmy 976 dokumentów - informuje i ostrzega naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie nadkom. Robert Koźlak. - Na terenie powiatu zamojskiego odnotowaliśmy 176 takich zdarzeń, a na terenie powiatu radzyńskiego - 23.

Dodajmy, że jeżeli prowadzimy pojazd bez uprawnień, co ujawni Policja lub inny organ kontroli to 3. miesięczny okres, zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kolejny raz zdecydujemy się jechać i ponownie zostaniemy zatrzymani, starosta wówczas wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

Chcąc je odzyskać należy spełnić wymagania stawiane osobom po raz pierwszy ubiegającym się o prawo jazdy.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto