Justyna Kowalczyk druga w sprincie w Rogli!

Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w sobotnich zawodach Pucharu Świata w biegu sprinterskim techniką klasyczną. Polka przegrała z Norweżką Marit Bjoergen zaledwie o 0,4 sekundy.

Polska zawodniczka już w ćwierćfinale i w półfinale pokazała, że jej forma ciągle wzrasta, wygrywając oba biegi. W finale oprócz Kowalczyk wystąpiły: Słowenka Petra Majdic oraz Marit Bjoergen, Szwedki - Lina Andersson i Anna Haag oraz Finka Aino Kaisa Saarinen.

Justyna Kowalczyk od startu wyszła na prowadzenie. Mocne tempo Polki wytrzymała jedynie Bjoergen, która stoczyła z Kowalczyk pasjonującą walkę na finiszowych metrach. Ostatecznie lepsza okazała się Norweżka, wygrywając o zaledwie 0,4 sekundy. Trzecie miejsce zajęła Majdic.

Pozostałe trzy Polki odpadły w kwalifikacjach. Sylwia Jaśkowiec była 47.,a 54. pozycję zajęła Kornelia Marek. Na 61. miejscu została sklasyfikowana Paulina Maciuszek.