Justyna Kowalczyk straciła pozycję liderki Pucharu Świata

W biegu na 10 km stylem klasycznym w Kussamo Kowalczyk zajęła 7. miejsce, przez co w klasyfikacji Pucharu Świata spadła na 2. pozycję. Prowadzenie objęła Finka Aino-Kaisa Saarinen, która wygrała niedzielny bieg.

Justyna Kowalczyk prowadziła w klasyfikacji generalnej PŚ po sobotnim sprincie. W niedzielnym biegu zabrakło jej jednak 27,2 sekundy do wygrania zawodów, a taka strata uplasowała Polkę na 7. miejscu. Bieg wygrała zawodniczka gospodarzy Aino-Kaisa Saarinen, przed Rosjanką Iriną Chazową i Norweżką Vibeke Skofterud.

W niedzielnym biegu brały udział również trzy inne Polki, ale uplasowały się na odległych miejscach. Kornelia Marek zajęła 50. miejsce, Paulina Maciuszek 58., a Sylwia Jaśkowiec 68.

Po niedzielnych zawodach w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Aino-Kaisa Saarinen (179 punktów), przed Justyną Kowalczyk Kowalczyk (158 pkt) i Petrą Majdić ze Słowenii (132 pkt).