Kapitalny mecz Jana Muchy. Everton pogrąża Manchester City

Radosław Kowalski
Świetny mecz rozegrał dzisiaj w bramce Evertonu Jan Mucha. Jego drużyna pokonała na swoim stadionie Manchester City 2-0. W ten zespół Manchester City ostatecznie utracił szanse na obronienie tytułu mistrzowskiego.

"Bez Jana Muchy te zwycięstwo byłoby niemożliwe"- powiedział w podsumowaniu meczu Everton - Manchester City, komentator Canal Plus, Andrzej Twarowski. W drugiej połowie Jan Mucha zaliczył kilka wyśmienitych interwencji; między innymi wygrał pojedynek sam na sam z Carlosem Tevezem; obronił również wiele dobitek.

Interwencje te były o tyle ważne gdyż, zespół Evertonu grał w drugiej połowie w osłabieniu. W 61 minucie czerwoną kartkę otrzymał, piłkarz gospodarzy Steven Pienaar. To właśnie dzięki Musze Everton grając w "10" zachował czyste konto. Andrzej Twarowski nazwał go najlepszym piłkarzem obok Seamusa Colemana.