Katar 2015. Polska - Hiszpania 29:28. Mamy brązowy medal!

Redakcja Wiadomości24.pl
W meczu o brązowy medal mistrzostw świata Polska po dogrywce pokonała Hiszpanię 29:28!

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zajęła trzecie miejsce na mistrzostwach świata w Katarze. W swoim ostatnim meczu na mundialu pokonała Hiszpanię 29:28.

Polscy piłkarze ręczni, podobnie jak w meczu z Katarem, mieli znakomity początek spotkania. Niestety, potem zaczęły mnożyć się błędy w biało-czerwonej ekipie i rywale stopniowo niwelowali stratę aż doprowadzili do remisu. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 13:13.

W drugiej połowie widoczna była przewaga Hiszpanii. Na 10 minut przed końcem spotkania Hiszpanie prowadzili już 22:18. Zawodnikom Michaela Bieglera udało się jednak zniwelować stratę do jednego gola i na sekundę przed końcem regulaminowego czasu doprowadzili do remisu 24:24.

Na 30 sekund przed końcem meczu Biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 29:28.

Najlepszym graczem meczu wybrano Michała Szybę, który między innymi zdobył ostatnią, wyrównującą bramkę w regulaminowym czasie gry.