Klasa Okręgowa: Płomień Przyprostynia–TS Gminy Kamieniec 3:1(2:0)

W XVII kolejce Klasy Okręgowej Płomień gościł zespół TS Gminy Kamieniec, którego w czwartek trenerem został w czwartek były zawodnik Płomienia – Paweł Brzeskot. Ostatnie minuty meczu przebiegały pod dyktando gospodarzy.

W XVII kolejce Klasy Okręgowej Płomień gościł zespół TS Gminy Kamieniec, którego w czwartek trenerem został w czwartek były zawodnik Płomienia – Paweł Brzeskot. Zdecydowanym faworytem tego meczu była drużyna Dawida Kaniewskiego, jednak pamiętając mecze z rundy jesiennej m.in. z Czarni Wróblewo oraz Sokołem Duszniki na boisko w Przyprostyni, wiadomo było, że trzeba było być zmobilizowanym przez pełne 90 minut.

Mecz zaczął się zgodnie z przewidywaniami od konstruowaniu akcji ofensywnych przez gospodarzy. Jednak czym bliżej bramki gości, to brakowało jakości. Aż do 24 minuty gdzie Szymon Juszczak zagrał w pole karne do Kamila Maciejewskiego, a ten z bliskiej odległości do bramki trafił pierwszą bramkę. W 36 minucie, młody bramkarz Kamienica Bartosz Dopiera popełnia błąd i fauluje w polu karnym Jonasza Pietrzaka. Do rzutu karnego podchodzi Kamil Maciejewski, który podwyższa wynik meczu. Do końca pierwszej połowy niewiele się już działo i takim wynikiem zawodnicy zakończyli pierwsze 45 minut.

Po zmianie stron bardziej aktywni goście, chcieli trafić bramkę kontaktową. Na nieszczęście gospodarzy tak w 54 minucie z rzutu wolnego uderzył Tomasz Gawron, nie dający szans Jakubowi Nowakowi. Przez następnie 30 minut można było oglądać mecz bardzo szarpany, w obu drużynach brakowało spokoju w tworzeniu akacji i tak do 84 minuty, gdzie powracający po kontuzji Jakub Wośkowiak zagrał do Kamila Dąbrowskiego, a ten ustalił wynik meczu. Ostatnie minuty meczu przebiegały pod dyktando gospodarzy, a trzecia bramka stracona przez gości ostudziła zapędy ofensywne przyjezdnych.

Płomień: Jakub Nowak – Filip Pakuła (Kamil Dąbrowski), Daniel Borkowski, Krzysztof Fleischer, Damian Gaweł, Jonasz Pietrzak (Michał Kostyra), Mateusz Piechowiak, Jakub Beyer, Jan Zimny (Artur Rzepa), Szymon Juszczak (Jakub Wośkowiak), Kamil Maciejewski.