Kolejny popis Lewandowskiego. Polak bohaterem w Dortmundzie

Borussia Dortmund w meczu 10. kolejki Bundesligi pokonała 5:0 (3:0) FC Koeln. Po raz kolejny rewelacyjnie w zespole mistrza Niemiec spisał się Robert Lewandowski, który zdobył dwa gole. Przy innej bramce asystował Kuba Błaszczykowski.

W sobotnim meczu meczu Borussii z FC Koeln wystąpiło aż pięciu reprezentantów Polski. W zespole Borussii Dortmund wybiegli Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Po przerwie wszedł Jakub Błaszczykowski. W drużynie gości zagrali: Sławomir Peszko, oraz Adam Matuszczyk.

Prowadzenie szybko objęli gospodarze. Gola zdobył Japończyk Shinj Kagawa, po zagraniu ze skrzydła Matsa Hummelsa. Na 2:0 podwyższył idealnym strzałem w okienko Marcel Schmelzer, który w zamieszaniu pod bramką gości wykorzystał idealne podanie Svena Bendera.

Jeszcze przed przerwą kolejnego gola strzelił bardzo aktywny Lewandowski.
Napastnik reprezentacji Polski po dokładnym prostopadłym podaniu od Bendera,
wyprzedził obrońców i bramkarza trafiając do siatki z najbliższej odległości.

Druga polowa podobnie, jak pierwsza rozpoczęła się od bardzo szybko zdobytej bramki przez Lewego. Pięć minut po wznowieniu były piłkarz Lecha wykorzystał nieporadność obrońców Koeln zdobywając płaskim strzałem tuż przy słupku swojego drugiego gola.To zarazem siódme trafienie Polskiego snajpera w Bundeslidze w tym sezonie.

Nie był to koniec popisów Rhein Energie Stadion.W 66. minucie spod linii końcowej precyzyjnym, technicznym dośrodkowaniem popisał się Błaszczykowski, a główką piłkę do siatki skierował Sebastian Kehl, którego nie upilnował Matuszczyk.

Borussia Dortmund - FC Koeln 5:0 (3:0)

Bramki: Kagawa (7'), Schmelzer (25'), Lewandowski (44', 50'), Kehl (66')

Borussia: Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender (57' Leitner), Kehl - Goetze (46' Błaszczykowski), Kagawa (71' Gundogan), Grosskreutz - Lewandowski.

FC Koeln: Rensing - Riether, Sereno, Jemal, Eichner - Matuszczyk, Jajalo (71' Pezzoni) - Chihi (58' Clemens), Lanig, Peszko (46' Roshi) - Podolski.