Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Komu pieniądze, komu? "Podaj dalej ciepło"

Darek Szczecina
Darek Szczecina
Logo akcji "
Logo akcji " Materiały EDF Wybrzeże
Kupowanie sobie wizerunku ma długoletnią tradycję. Ale zamiast płacić za wszelkiego rodzaju certyfikaty można dać pieniądze potrzebującym, a wizerunek sam się poprawi.

Już w wiekach średnich zamożni grzesznicy dawali grubą kiesę, aby odkupić swe winy i pójść do nieba. Zabieg ten można przyrównać do współczesnego kupowania certyfikatów różnej maści przyznawanej przez audyty. Oczywiście zabieg ten jest sowicie wynagradzany. Jak grzyby po deszczu powstały firmy, by wzbogacać się na przeprowadzaniu audytu i wydawaniu certyfikatów. Nic za darmo. A przedsiębiorcy jak te cielęta stają w kolejce po certyfikat, by tylko podnieść swój wizerunek.

Ale można też inaczej. Zamiast tracić pieniądze na cwaniaków, można wspomóc potrzebujących, robiąc przy okazji swojej firmie reklamę i podnosząc jej prestiż. Już po raz czwarty jedna z trójmiejskich firm zorganizowała akcję „Podaj dalej ciepło”.

Celem akcji jest pomoc organizacjom pozarządowym, których misją jest niesienie pomocy osobom najbardziej potrzebującym. W wyniku poprzednich akcji pomoc finansową otrzymało kilkanaście organizacji z terenu Gdańska, Gdyni i Rumi.

W tegorocznej edycji startują cztery organizacje. Do akcji mogą przyłączyć się wszyscy internauci oddając swój głos na jedną z organizacji za pośrednictwem strony http://www.podajdalejcieplo.pl/glosowanie,4,pl.htm. Organizacja, która uzyska najwięcej głosów otrzyma 20 tysięcy złotych na pokrycie rachunków związanych z ogrzewaniem. Pozostałe odpowiednio 15 i 10 tysięcy zł.

Głosy można oddawać do 12 grudnia na jedną z organizacji:
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych TĘCZA w Rumi, które od 1992 r. realizuje program kompleksowej pomocy we wszechstronnym rozwoju osób niepełnosprawnych, prowadzi ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym i zawodowym, tworzy warunki przestrzegania wobec nich praw człowieka oraz wspiera ich rodziny i wypowiada się w sprawach osób niepełnosprawnych. Ich dewiza: Wspólnie staramy się aby to co niemożliwe stało się możliwe.

Fundacja Zmian Społecznych Kreatywni – Gdynia, która powstała podczas realizacji projektu rewitalizacji gdyńskiej dzielnicy Chylonia i działa na rzecz rozwoju wspólnot oraz budowania silnej i kreatywnej społeczności lokalnej. Fundacja prowadzi Centrum Aktywności Mieszkańca oraz dwie świetlice socjoterapeutyczne.

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku prowadzi Ośrodek Wczesnej Interwencji, wspiera dzieci niepełnosprawne oraz rodziny tych dzieci. Stowarzyszenie prowadzi również warsztat terapii zajęciowej, w którym 50 dorosłych niepełnosprawnych uzyskuje szerokie wsparcie, zarówno w zakresie aktywizacji społecznej, jak i przygotowania do podjęcia zatrudnienia.

Chorągiew Gdańska ZHP jest jednostką skupiającą dzieci, młodzież i dorosłych działających w organizacji oraz lokalne Kręgi Przyjaciół Harcerstwa, podejmuje działalność wychowawczą w oparciu o własny kodeks postępowania starając się wykształcić jak najwięcej osób prawych, aktywnych zawodowo, odpowiedzialnych i otwartych na potrzeby innych, działających dla wspólnego dobra.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto