Koncert Polaków w Bundeslidze. Bramki Lewego i Błaszczykowskiego!

Borussia Dortmund w niedzielnym meczu pokonała pewnie HSV Hamburg 5:1 (2:0), zrównując się tym samym punktami a Bayerem Monachium. Po dwa gole dla aktualnego mistrza Niemiec zdobyli reprezentanci Polski Robert Lewandowskiego i Jakub Błaszczykowski.

Mistrzowie Niemiec, którzy przed tym spotkaniem tracili do Bayernu Monachium tylko trzy punkty, bardzo liczyli na dobre otwarcie sezonu i zwycięstwo na Imtech-Arena.

Od początku meczu na boisku przewagę mieli gospodarze. W wyjściowym składzie ekipy Juergena Kloppa na boisku pojawił się komplet Polaków -Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski. Od początku meczu bardzo aktywny był Lewy, który już w 12. minucie miał okazję do zdobycia bramki, zbyt długo jednak zwlekał z oddaniem strzału. Chwilę potem gola dla Dortmundu strzelil Grosskreutz, który wykorzystał bardzo dobre dokładne podanie od Shinjiego Kagawy. Gospodarze poszli za ciosem i w 28. minucie mogli prowadzić dwoma bramkami. Strzał Nevena Subotića po podaniu od Jakuba Błaszczykowskiego obronił jednak fantastycznie golkiper Hamburga Jaroslav Drobny. Kolejna akcja gospodarzy przyniosła im w końcu drugiego gola. W 37. minucie Lewandowski po wejściu w pole karne minął Heiko Westermanna oraz Jeffreya Brumę i strzeli na 2:0.

W drugiej połowie nadal olbrzymią przewagę mieli mistrzowie Niemiec. I tylko kwestią czasu było kiedy zdobędą kolejne gole. Na 3:0 po świetnej akcji z Lewym i Kagawą strzelił Kuba Błaszczykowski. Od tego momentu Borussia panowała na boisku. Kolejną bramkę zdobył fenomenalnie grający w pierwszym meczu rundy wiosennej Błaszczykowski, wykorzystując pewnie rzut karny. Piąte trafianie dla drużyny z Imtech-Arena zaliczył Lewandowski, który strzałem z sześciu metrów nie dał żadnych szans bezradnemu Drobnemu. Honor hamburczyków uratował Jose Paolo Guerrero, strzelając bramkę na cztery minuty przed końcem spotkania.

Borussia dzięki zwycięstwu zrównała się w tabeli punktami z Bayernem i Schalke i zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli Bundesligi. Lewandowski zdobywając dwa kolejne gole ma już trzymacie trafień w tegorocznym sezonie Bundesligi.

Hamburger SV - Borussia Dortmund 1:5 (0:2)