Koniec regularnego sezonu w NHL

Niedzielna kolejka spotkań była ostatnią w sezonie zasadniczym NHL. Od środy po osiem najlepszych drużyn z każdej konferencji będzie rywalizowało w play off najlepszej hokejowej ligi świata.

Łatwym i przekonującym zwycięstwem zakończyła sezon zasadniczy najlepsza ekipa tej części rozgrywek - Detroit Red Wings. „Czerwonym Skrzydłom” nie sprostała drużyna Chicago Blackhawks. W obecności ponad 20 tysięcy widzów w Joe Louis Arena gospodarze wygrali 4:1.

W drużynie gospodarzy brylował tego wieczoru Niklas Lidstrom, który dwukrotnie pokonał stojącego w bramce „Czarnych Jastrzębi” Nikołaja Chabibulina. Dzięki temu zgromadził w całych rozgrywkach 10 bramek. Honorowe trafienie dla gości było dziełem Patricka Kane’a (21. trafienie w sezonie).

Miejscowi wygrywali każdą tercję, do tego osiągnęli korzystny bilans strzałów za całe spotkanie (38 – 28). Na pochwały zasłużył także goalkeeper Detroit, którym w tym meczu był Dominik Hasek. Wyłapał on 27 z 28 uderzeń rywali.

Red Wings zgromadzili w regular season 115 punktów i niemal już tradycyjnie okazali się najlepsi na tym etapie rozgrywek. Teraz jednak czas na play off, a to zupełnie co innego. Chicago z 88 „oczkami” zajęło 10. pozycję w Konferencji Zachodniej. Dla nich sezon już się zakończył definitywnie.

Zwycięstwo „Lawin”

Sukcesem gospodarzy zakończyła się niedzielna potyczka w Pepsi Center. Colorado Avalanche (z Wojtkiem Wolskim w składzie) pokonali 4:3 Minnesotę Wild. Zwycięstwo jednak nie przyszło łatwo, bowiem dopiero po rzutach karnych.

18 tysięcy fanów hokeja obejrzało emocjonujące spotkanie. Pierwsza tercja padła łupem Wild, po trafieniu Marka Parrish. Jednak w 26. minucie meczu Paul Stastny zdołał pokonać Josha Hardinga i był remis. W trzeciej tercji gospodarze prowadzili 3:2 (gole Joe Sakica i Milana Hejduka), ale Minnesota nie składała broni i na trzy minuty przed końcową syreną Brian Rolston doprowadził do wyrównania (asysty: Petteri Nummelin i Pavol Demitra).

Dogrywka nie przyniosła gola żadnej ze stron i sędziowie zarządzili rzuty karne. W nich bezbłędni byli gracze „Lawin”. Wojtek Wolski i Joe Sakic dali zwycięstwo ekipie Colorado. Pochodzący z Polski gracz spędził na lodzie blisko kwadrans i w tym czasie oddał trzy strzały na bramkę rywali.

Obie ekipy już wcześniej zapewniły sobie awans do rozgrywek posezonowych. W pierwszej rundzie tych rozgrywek trzecia w Konferencji Zachodniej Minnesota Wild spotka się z szóstą ekipą, czyli ... Colorado Avalanche. Pierwsza konfrontacja w Minneapolis 9 kwietnia (środa).