Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kraków. Koncert Noworoczny w Teatrze Słowackiego

ART o SZTUCE
ART o SZTUCE
mat. DK Podgórze
Koncerty Noworoczne w Teatrze Słowackiego wzorowane są na tradycyjnych wiedeńskich koncertach noworocznych.

W roku 2015 podczas koncertu zaprezentuje się Kamerata Krakowska pod dyrekcją Warcisława Kunca oraz Swietłana Kaliniczenko (sopran) i Andrzej Lampert (tenor) w programie koncertu usłyszymy utwory Straussa i Verdiego

KAMERATA KRAKOWSKA została założona w 1989r. przez prof. Matthiasa Hermanna. Jej członkami są muzycy orkiestry Filharmonii Krakowskiej oraz orkiestry kameralnej Capella Cracovienis, którzy wykonują muzykę poważną - polską i niemiecką. KAMERATA KRAKOWSKA występowała m.in. na "Europejski Miesiąc Kultury w Krakowie", "Festiwal Muzyki Żydowskiej w Krakowie", "Tage fur Neue Musik Stuttgart", "SDR-Atelier Stuttgart" oraz "Europaische Kirchemusik Schwabisch Gmund"

Swietłana Kaliniczenko: Urodzona w Novomoskovsku ( Ukraina ). Ukończyła Szkołę Muzyczną w Dniepropietrowsku ( Ukraina ), gdzie uczyła się dyrygentury chóralnej, wokalistyki i gry na fortepianie. W łatach 1997 - 2001 solistka Państwowego Teatru Opery i Baletu(Dniepropetrowsk, Ukraina). W 2009 r. została zaproszona na warsztaty doskonalenia sztuki wokalnej w "CONSERVATORIO DI MUSICA BENEDETTO MARCELLO" we Włoszech, w klasie śpiewu Prof. Stefano Gibellato oraz w Kursie Mistrzowskim, prowadzonym przez Maestrę Helenę Łazarską (Wiedeń). W Polsce zadebiutowała partią Ewy na scenie Opery Wrocławskiej w premierowym przedstawieniu opery "Raj utracony" Krzysztofa Pendereckiego (maj, 2008 r.) Swietłana Kaliniczenko śpiewa lirycznym sopranem koloraturowym. Współpracuje z Filharmonią Sląską w Katowicach, Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku, Filharmonią Warmińsko - Mazurską w Olsztynie, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia", Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki "Silesia" oraz Orkiestrą im. Telemanna.Od sezonu artystycznego 2008 - 2009 jest czołową solistką Opery Ślaskiej w Bytomiu.

Andrzej Lampert: Tenor, urodził się w Chorzowie, gdzie ukończył wydział wokalny Państwowej Szkoły Muzycznej II st., aby następnie studiować w Akademii Muzycznej w Katowicach (2003-2005) na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej. W roku 2008 dokonał nagrania, (które znalazło się w rozszerzonej wersji albumu „Symphony”) wspólnie z słynną Sarah Brightman W 2008 roku Lampert ukończył z wyróżnieniem wydział wokalno – aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie (śpiew solowy u Janusza Borowicza). Od 2011 pozostaje pod stałą opieką wokalną prof. Heleny Łazarskiej (Wiedeń). Na III Konkursie Wokalnym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy otrzymał nagrodę specjalną Aukcji Polskiej Sztuki Współczesnej 2005 w Nowym Jorku, ufundowaną z inicjatywy Wiesława Ochmana „dla najbardziej obiecującego głosu tenorowego”. W repertuarze operowym występował m.in. Teatrze Wielki w Poznaniu, Operze w Bytomiu i Szczecinie, Filharmonie w Warszawie, Katowicach, Słupsku, Krakowie, Operze na Zamku w Szczecinie Kilkakrotnie zapraszany do Kanady i Niemiec i Austrii.

Warcisław Kunc: W latach 1983-85 studiował teorię muzyki i kompozycję (E. Głowski) w Gdańskiej Akademii Muzycznej. Absolwent Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Warszawie; specjalność dyrygentura operowo-symfoniczna pod kier. prof. B. Madeya i prof. H. Czyża (1984-1989). W 1987 roku uczestnik kursu dyrygenckiego w Weimarze, który prowadził K. Sanderling. Jego osobowość artystyczną kształtowali m.in. A. Hanuszkiewicz, K. Kolberger i T. Kujawa. Współpracował z czołówką polskich wokalistów i muzyków. Organizator Mistrzowskich Kursów Interpretacji Dzieł Operowych z udziałem Fiorenzy Cosotto (2001,2002) oraz Wojciecha Maciejowskiego (2003,2004). Sprawował kierownictwo muzyczne w ponad 60 spektaklach operowych, operetkowych i musicalowych m.in.: Carmen, Tosca, Traviata, Trubadur, Bal maskowy, Cyganeria, Kawaler srebrnej róży, Uprowadzenie z seraju, Czarodziejski flet, Opowieści Hoffmana, Halka, Paria, The Fairy Queen, Ariadna na Naxos, Lunatyczka, Wesoła wdówka, Księżniczka czardasza, Orfeusz w piekle, Baron cygański, Hrabia Luxemburg, My fair Lady, Hello Dolly, West Side Story. Jako dyrygent występował w Hiszpanii, Litwie, Niemczech, Austrii, Rosji, Szwajcarii.

Informacje o biletach na

www.dkpodgorze.krakow.pl
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto