Kryterium Asów. Zwyciestwo Sajfutdinowa z kompletem punktów!

Magnus Zetterstroem
Emil Sajfutdinow wygrał bezapelacyjnie, rozegrane wczoraj w Bydgoszczy XXIX Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych. Drugie miejsce zajął Szwed Antonio Lindbaeck, a trzecie - również zawodnik Trzech Koron, Magnus Zetterstroem.

Kapryśna pogoda pod koniec weekendu nie przeszkodziła w rozegraniu w Bydgoszczy zawodów, które jak co roku otworzyły oficjalnie sezon żużlowy na polskich torach.

Bezsprzeczne zwycięstwo odniósł z kompletem 15 punktów zawodnik gospodarzy Emil Sajfutdinow, który choć przegrywał starty na dystansie, był zdecydowanie szybszy od pozostałych zawodników. Drugą pozycje na podium wywalczył, również zawodnik bydgoskiej Polonii, Szwed Antonio Lindbaeck (12pkt). O trzecie miejsce musiano rozegrać bieg dodatkowy, ponieważ po rozegraniu dwudziestu regulaminowych wyścigów trójka zawodników Magnus Zetterstroem, Grzegorz Zengota oraz Adrian Gomólski miała taką samą ilość puntów (11 pkt.).

W biegu dodatkowym najpierw upadł Adrian Gomólski, a w powtórce zielonogórzanin Grzegorz Zengota. W konsekwencji na trzecim miejscu podium stanął Magnus Zetterstroem, na co dzień jeździec gdańskiego Wybrzeża.

W biegu dwunastym doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Były zawodnik Polonii Piotr Protasiewicz upadł na tor i przeleciał przez kierownicę swojego motocykla, a potem długo nie podnosił się z toru.

Pierwszą decyzją popularnego Pepe było wycofanie się z zawodów, co kibice przyjęli ze zrozumieniem. Jednak chęć pokazania się swoim wiernym fanom w mieście nad Brdą zadecydowała, że zmienił on zdanie i kontynuował turniej. Jednak poobijany nie liczył się już w dalszej rywalizacji.