Kubot zagra w brazylijskim finale

Nasz najlepszy tenisista Łukasz Kubot po raz drugi w swojej karierze awansował do finału turnieju ATP.

W półfinale imprezy rozgrywanej w brazylijskim Costa de Sauipe Kubot spotkał się z rozstawionym z czwórką Rosjaninem Igorem Andriejewem. Polak gładko przegrał pierwszego seta, w drugim wyraźnie się ożywił, zaczął częściej trafiać w kort i druga partia padła jego łupem. Na początku trzeciego seta Kubot nie utrzymał swojego podania i Rosjanin wyszedł na prowadzenie 3:1. Polak przełamał jednak serwis rywala i pewnie wygrał swoje podanie. Przy stanie 5:4 Rosjanin mógł wyrównać stan seta, ale to Polak miał dwie piłki meczowe, wykorzystał drugą z nich. Spotkanie trwało prawie dwie godziny, zakończyło się wynikiem 2:6, 6:2, 6:4.

Za występ w finale Polak otrzyma prawie 40 tysięcy dolarów i 150 punktów do rankingu. Przesunie się też w rankingu o około dziesięć miejsc. Finałowym przeciwnikiem Polaka będzie Hiszpan Juan Carlom Ferraro, rozstawiony z numerem jeden.