Labirynt Śmierci - Kryształy Czasu. Rodzimy i bardzo rozbudowany system RPG

Materiał promocyjny
Oparta na powieści fantasy Saga o Katanie gra oferuje ogrom przygód w magicznym świecie smoków, pułapek i lochów, w którym wrogowie czają się wszędzie.

Zaczynamy od wyboru scenariusza, który determinować będzie przebieg rozgrywki. Gra wrzuca nas w fikcyjny świat Orchii, pełen artefaktów, magii, prastarych ruin. Poszczególne scenariusze i zdarzenia opatrzone są rozbudowanymi historiami, które mają z założenia wprowadzić nas w świat gry. Duża ilość różnorodnych kart sprawia, że już na starcie mamy niezliczoną ilość możliwych konfiguracji rozgrywki. Każdy z graczy już na początku otrzymuje zestaw kart, uzależniony od wylosowanej postaci, który w dużej mierze determinować będzie istotne elementy rozgrywki. Grać możemy zarówno w pojedynkę, jak i w więcej osób. Co ciekawe, istnieje wersja także dla jednego gracza i wcale szybko się nie nudzi.

Mamy, więc możliwość grania w formie kooperacji z innymi, choć nie jest to jedyny sposób na przejście gry, bowiem niektóre postaci posiadają zdolności szkodzenia pozostałym graczom. Podczas rozgrywki przyjdzie nam zwiedzić kolejne krainy Orchii zamknięte w tytułowym labiryncie, w którym czaić się będą pułapki, przeciwnicy, zagadki i zaklęcia. Przegryzienie się przez zasady zajmie nam chwilę, ale warto je zgłębić, bo dobre ich rozpoznanie otwiera przed nami ogrom możliwości. Jeśli opanujemy podstawową mechanikę gry, dużo łatwiej będzie nam zanurzyć się w świat gry. Oprawa graficzna rodem z gier fantasy przełomu lat 80 i 90 przywodzi na myśl klasyki gier planszowych.

Grafiki są kolorowe i ładne, a same karty dość czytelne i starannie opisane. Jeśli wychowaliście się na tak zwanych „dungeon-crawlera”, czyli grach w których naszym zadaniem jest przejście naszpikowanych pułapkami lochów, z pewnością rozpoznacie w Kryształach Czasu znajomą kreskę. Niemniej, Labirynt Śmierci to nie tylko sentymentalna podróż do czasów młodzieńczych. W przeciwieństwie jednak do innych gier o smokach, czarach i herosach, Labirynt Śmierci nie ogranicza się jedynie do nabijania statystyk poprzez otwieranie kopniakiem kolejnych drzwi lochów. Kryształy Czasu.

Labirynt Śmierci to rozbudowany system RPG, ze swoim własnym światem i rządzącymi w nim prawami. Jeśli się w niego zanurzymy, nietrudno ulec wrażeniu, że uniwersum to żyje gdzieś obok nas, zdarzenia toczą się tu niezależnie, postaci, bogowie i monstra snują swoją opowieść nie zwracając uwagi na naszą obecność. Mamy wrażenie, że jesteśmy w tym świecie jedynie gośćmi, którzy przychodzą i odchodzą po wypełnieniu swojej misji. I to właśnie to bogactwo jest chyba największą zaletą Kryształów Czasu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto