Lahti. Znakomity skok Małysza w kwalifikacjach!

Kamil Stoch
W rozegranych w piątek kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego w fińskim Lahti zwyciężył Norweg David Zauer. Znakomicie zaprezentował się Adam Małysz, który skoczył najdalej podczas wczorajszych zawodów.

Wczorajsze kwalifikacje poprzedzone czwartkowymi treningami pokazały ze "polski orzeł" nadal jest w świetnej formie. W czwartkowych skokach treningowych Małysz skakał bardzo równo. Wczoraj skoczył najdalej spośród wszystkich zawodników biorących udział w kwalifikacjach.

Z zawodników którzy musieli kwalifikować się do niedzielnego konkursu,
najdalej skoczył były zawodnik kombinacji norweskiej David Zauer. Zwyciężył po skoku na odległość 126.5 m. Drugi wynik uzyskał Niemiec Michael Neumayer, a trzecią pozycję zajął lider francuskich skoczków Emmanuel Chedal. Z pozostałych zawodników w czołówce uplasowali się Fin Harri Olli (123,5 m), Japończyk Daiki Ito (122,5 m) oraz Czech Jakub Janda (122,5 m).

Z trójki polskich (Kamil Stoch, Stefan Hula, Łukasz Rutkowski) skoczków, którzy musieli brać udział w kwalifikacjach, wszyscy wywalczyli awans do niedzielnego konkursu. Kamil Stoch po dobrym skoku na odległość 119 m, zajął siedemnaste miejsce. Rutkowski lądował na 116. metrze co dało mu 23. pozycję. Trzeci z naszych orłów Stefan Hula po skoku - 113.5 m zajął 31. pozycję.

Podczas wczorajszych treningów nie wzięli udziału walczący o kryształową kulę Austriak Gregor Schlierenzauer i Szwajcar Simon Ammann.

Dzisiaj zostanie rozegrany konkurs drużynowy, w którym wystąpią wszyscy medaliści z Vancouver. Udziel w nim weźmie również drużyna polskich skoczków, którzy będą chcieli zaprezentować się lepiej niż na zakończonych niedawno igrzyskach olimpijskich, gdzie przypomnę zajęli 6. miejsce. W niedzielę rozegrany zostanie konkurs indywidualny. Przy takiej dyspozycji naszego mistrza z Wisły bardzo realna wydaje się walka o zwycięstwo w konkursie nordyckim oraz o trzecie miejsce na podium klasyfikacji generalnej rywalizacji PŚ.

Źródło: tvpsport na żywo