"Lato z Radiem" - podróż w rodzinne strony zespołu Pectus

Materiał informacyjny Polskie Radio
Udostępnij:
Podczas muzycznej trasy „Lata z Radiem” czas na kolejną grupę muzyków, która od lat towarzyszy kultowej audycji Programu 1 – zespół Pectus. Koncert, podczas którego bracia Szczepanik zagrali ulubione przeboje słuchaczy Jedynki, został zarejestrowany w malowniczym otoczeniu ich domu rodzinnego w Bogoniowicach. Premiera w piątek 23 lipca o godz. 20.00.

To będzie prawdziwy piękny sen, tym razem nie w Barcelonie, a w Bogoniowicach. „Lato z Radiem” zajrzy do domu rodzinnego zespołu Pectus. Poczujemy się gośćmi braci Szczepaników, którzy zasiedli przed swoim rodzinnym domem, wzięli instrumenty i zagrali wspaniały koncert, mając w tle malowniczy nowosądecki krajobraz. Nie zabrakło „Barcelony”, „Jednego momentu”, „Najlepiej być w podróży” i innych przebojów grupy.

– „Lato z Radiem” i zespół Pectus? W tej konfiguracji spotykaliśmy się niejednokrotnie i zawsze były to spotkania kolorowe, pełne doskonałej muzyki i zabawy. A co najważniejsze, nasza jedynkowa publiczność zawsze reagowała na braci Szczepaników entuzjastycznie. Wiedzieliśmy, że spotkamy się przy okazji 50-lecia „Lata z Radiem”, pozostawała tylko kwestia miejsca, w którym Pectus zagra. Ostatecznie bracia zaprosili nas do swojego rodzinnego domu, posiadłości w Bogoniowicach. Wielokrotnie opowiadali w Jedynce o tym, jak ważne jest to miejsce – to tu spotykają się rodzinnie, również śpiewają, a nawet nagrywali tu jedną z płyt. To wszystko wpisuje się również w familijny charakter Programu 1 Polskiego Radiamówi Marcin Kusy, redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia.

Trasa koncertowa „Lata z Radiem” trwa od początku wakacji. Za nami koncert Cleo, Maryli Rodowicz i Heleny Vondrackovej, zespołu De Mono oraz Chopin University Big Band i gości: Danuty Błażejczyk i Ryszarda Rynkowskiego.

W jubileuszowej edycji „Lata z Radiem”, nadawanej od poniedziałku do soboty od godz. 9.00 do godz. 12.00, na słuchaczy czekają atrakcyjne nagrody. Z okazji 50-lecia audycji do wygrania jest 50 rowerów trekkingowych w kultowym konkursie „Skojarzenia”.

Okrągłe urodziny „Lata z Radiem” to doskonała okazja do podsumowania 5 dekad wspaniałej muzyki. Polskie Radio przygotowało 2 wydania płytowe: box 5 płyt CD z 93 największymi, polskimi i światowymi hitami „Lata z Radiem” oraz płytę winylową w limitowanym nakładzie 1000 sztuk.

Nowością tegorocznej trasy jest także peleton motocyklowo-rowerowy, oraz interaktywne słuchowisko, w którym słuchacze decydują o dalszym przebiegu akcji. „Klub wielbicieli Agaty Ch." został napisany przez Justynę Bednarek i Jagnę Kaczanowską specjalnie z okazji jubileuszu. Polskie Radio uruchomiło także aplikację Jedynki, która na dwa miesiące zamieniła się w aplikację „Lata z Radiem”.

Na trasie „Lata z Radiem” pozostały jeszcze trzy wyjątkowe koncerty:

• Ania Dąbrowska, 13 sierpnia, Pałac w Nieborowie

• Golec uOrkiestra, 20 sierpnia, Góra Żar

• Koncert niespodzianka, 28 sierpnia, Zakopane

◆ Wcześniejsze koncerty do obejrzenia tutaj

◆ Premiera koncertu 23 lipca o godz. 20.00 na antenie, stronie internetowej oraz YouTubie Jedynki, a także w mediach społecznościowych Polskiego Radia

◆ Więcej na temat atrakcji jubileuszowej edycji Lata z Radiem na antenie Programu 1 oraz stronie internetowej Lata z Radiem

Dodaj ogłoszenie