„Lato z Radiem” w Stegnie – w programie: familijny piknik, konkursy z nagrodami i muzyczne niespodzianki

Materiał informacyjny Polskie Radio
Tegoroczne Lato z Radiem już za półmetkiem! W najbliższą sobotę, 13 sierpnia, wakacyjna audycja radiowej Jedynki zawita do Stegny, gdzie odbędzie się kolejny Familijny Piknik dla wszystkich słuchaczy – mieszkańców oraz turystów, którzy spędzają wakacje w tym kurorcie nad Bałtykiem. W programie wydarzenia znajdą się konkursy oraz specjalnie przygotowane aktywności dla całych rodzin. O dobrą atmosferę podczas pikniku zadbają prowadzący – dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia i Polskiego Radia Dzieciom. Początek audycji „Lato z Radiem” o godz. 9.00, a Familijny Piknik wystartuje dwie godziny później – na plaży przy Bulwarze radiowej Jedynki. Wstęp wolny.

Stegna to już siódme miejsce na trasie tegorocznej, już 51. odsłony „Lata z Radiem”. Dziennikarze flagowej, wakacyjnej audycji Programu 1 Polskiego Radia odwiedzili już Tarnów, Uniejów, Działoszyn, Ostrołękę, Myślenice i Sieradz. Wszędzie tam, gdzie dociera weekendowa ekipa Jedynki, nie brakuje fantastycznej zabawy oraz spotkań ze słuchaczami – zarówno podczas plenerowego wydania audycji „Lato z Radiem”, jak i – towarzyszących wydarzeniom – Familijnych Pikników dla całych rodzin.

Tak będzie również w sobotę, 13 lipca, w Stegnie, gdzie z plenerowego studia wyemitowane zostanie nie tylko „Lato z Radiem” (godz. 9.00-12.00; prowadzący: Sława Bieńczycka), ale również „Muzyczna Jedynka” (14.00-15.00; prowadzący: Marcin Kusy) oraz „Lato z Radiem Extra” (16.00-17.00; przy mikrofonie Marcin Kusy). Polskie Radio przygotowało dla słuchaczy rozmaite konkursy z nagrodami oraz ciekawe spotkania z prowadzącymi audycje. Podczas Familijnego Pikniku, który odbędzie się w na miejskiej plaży przy Bulwarze radiowej Jedynki (godz. 11.00-17.00), do wygrania będą również atrakcyjne nagrody w konkursach: „Z tabliczkami TAK lub NIE”, „Czy znasz ten przebój Lata z Radiem?”, „Najlepszy kibic Lata z Radiem” (godz. 13.00-13.35; prowadząca: Sława Bieńczycka).

Niezmiennie jednym z najważniejszych punktów spotkań ze słuchaczami są wspólne ćwiczenia, które poprowadzi w Stegnie Natalia Filipp. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w porannej gimnastyce „Obudź się” (godz. 11.30), popołudniowych zajęciach „Sprawdź siłę” (godz. 13.45) oraz relaksacyjnych ćwiczeniach „Zregeneruj się” (godz. 15.45).

Dla najmłodszych słuchaczy Polskie Radio Dzieciom przygotowało m.in. warsztaty dziennikarskie „Nie-Udana Audycja” ze Zbyszkiem Kozłowskim (godz. 12.00) i zabawy dźwiękowe: „Sprint przez pytanie do mety” oraz „Od małego do dużego”, które poprowadzi Agnieszka Ciecierska z Jedynki Dzieciom (godz. 16.15). A na „Rodzinne zagadki bajkowe” zaprasza Zbyszek Kozłowski (godz. 16.40).

Oczywiście nie zabraknie – jak w każdym mieście na trasie Lata z Radiem – występów lokalnych zespołów i solistów. W Stegnie dla uczestników Pikniku wystąpią: miejscowa grupa Fale (godz. 13.30) oraz chór Zza Ucha (godz. 15.25).

Więcej na temat wszystkich atrakcji Lata z Radiem 2022 na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia oraz na stronie internetowej i w mediach społecznościowych stacji oraz na specjalnej stronie latozradiem.pl/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie