Lech - Polonia 1:0! Kolejorz idzie na mistrza!

, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Crash override83
Lech Poznań wygrał 1:0 (0:0) z Polonią Warszawa w meczu 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Tym samym popularny Kolejorz nadal liczy się w walce o mistrzostwo Polski i jest już niemal pewny miejsca gwarantującego grę w pucharach. Gola na wagę trzech punktów strzelił dla poznaniaków Vojo Ubiparip.

Faworytem meczu w Poznaniu byli podopieczni Mariusza Rumaka, którzy w końcu złapali odpowiedni rytm gry i do starcia z Czarnymi Koszulami przystąpili uskrzydleni niedawnym zwycięstwem w derbach Polki z Legią Warszawa. Polonia z kolei ostatnio przegrała ważny mecz z Ruchem Chorzów co znacznie oddaliło warszawiaków od awansu do europejskich pucharów. Do tego zdeprymowany prezes klubu, Józef Wojciechowski, oznajmił, że wycofuje się z finansowania klubu.

Mecz znacznie lepiej rozpoczęli goście. I już w 3 minucie potężnym strzałem
Buricia próbował zaskoczyć Jodłowiec. Golkiper Lecha zdołał sparować silne uderzenie warszawiaka. Trzy minuty później kolejną akcję przeprowadzili podopieczni Czesława Michniewicza. Vladimir Dwaliszwili strzelał jednak zbyt lekko aby pokonać golkipera gospodarzy.

Kolejorz odpowiedział akcją w 11. minucie. Wtedy to ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Tonew, ale Sebastian Przyrowski odczytał intencje Bułgara i zdołał obronić jego strzał. Na kolejną groźną akcję kibice musieli czekać dopiero którejś z drużyn do 37. minuty. Wtedy to z lewego skrzydła piłkę zacentrował Tomasz Brzyski, a ta doszła do Dwaliszwilego. Napastnik Polonii przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył z przewrotki. Strzał był jednak bardzo niecelny.

Druga część meczu od zdecydowanych ataków rozpoczęli podopieczni Mariusza Rumaka. Już w 49. minucie po dośrodkowaniu Djurdjevicia do piłki najwyżej wyskoczył Tonew. Bułgarski piłkarz nie zdołał pokonać świetnie interweniującego Przyrowskiego. Chwilę później po centrze z rzutu rożnego bramkę mógł zdobyć Wojtkowiak, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała wysoko nad bramką.

Chwilę później wymarzoną okazję do strzelenia gola mieli ponownie gospodarze. Po ładnej dwójkowej akcji Kamińskiego i Murawskiego, ten drugi zagrał w pole karne do niepilnowanego w polu karnym Ubiparipa. Napastnik Lecha trafił jednak prosto w Przyrowskiego i nadal nie oglądaliśmy bramek na Bułgarskiej. Kolejna okazje Serb miał w 59. minucie. Murawski zagrał przed pole karne piłkę do Ślusarskiego, ten wystawiał ją Ubiparipowi, który strzałem w długi róg zdobył prowadzenie dla poznaniaków.

Goście po stracie bramki ruszyli do odrabiania strat i byli blisko wyrównania
w 73. minucie. Wtedy to Sadlok podał do Trałki, ten zacentrował piłkę do Tedorczyka, ktoremu zabrakło dosłownie centymetrów żeby zakończyć akcję celnym strzałem. Koniec meczu skończył się wyrzuceniem z boiska Caniego, który uderzył bez piłki Wojtkowiaka, za co dostał czerwona kartkę. Chwilę później po centrze blisko zdobyci bramki dla "Czarnych Koszul" był jeszcze Dwaliszliwi, ale piłka po jego uderzeniu przewrotką trafiła w poprzeczkę.

Do końca spotkania wynik nie uległ już jednak zmianie i gospodarze mogli cieszyć się ze zdobycia kolejnych trzech punktów. Dzięki tej wygranej podopieczni Mariusza Rumaka awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli i są coraz bliżej zapewnienia sobie występów w europejskich pucharach.

Lech Poznań - Polonia Warszawa 1:0 (0:0)
Bramka: Vojo Ubiparip 59'

Lech Poznań: Jasmin Buric - Marcin Kikut, Grzegorz Wojtkowiak, Marcin Kamiński, Ivan Djurdjevic (72. Szymon Drewniak) - Mateusz Możdżeń, Dimitrije Injac, Rafał Murawski, Aleksander Tonew (82. Kamil Drygas) - Vojo Ubiparip (90. Patryk Wolski), Bartosz Ślusarski.

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Marcin Baszczyński, Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Maciej Sadlok - Paweł Wszołek (65. Edgar Cani), Łukasz Piątek (63. Bruno Coutinho), Łukasz Trałka, Tomasz Brzyski (82. Adam Pazio) - Łukasz Teodorczyk, Władimir Dwaliszwili.