Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 6:1. Popis Teodorczyka [zdjęcia]

Jacek Zentkowski
Lech Poznań wygrał z Jagiellonią Białystok 6:1 potwierdzając tym samym dobrą formę przed drugą fazą rozgrywek.

Wczoraj (5 kwietnia) o 20:30 przy Bułgarskiej rozpoczęło się spotkanie Lecha z Jagiellonią. Nokaut w wykonaniu drużyny Lecha to mało powiedziane. Gospodarze zaczęli swój strzelecki popis już w 7. minucie, kiedy to do bramki gości futbolówkę skierował Kasper Hämäläinen.

Następne trzy gole to popis Łukasza Teodorczyka. Na 5:0 w 53. minucie meczu podwyższył Dawid Kwonacki, a ostatniego gola dwie minuty później zdobył Gergő Lovrencsics.

Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym golem w 89. minucie bramką Daniego Quintana z rzutu karnego.

Kliknij, żeby przejść do galerii

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 6:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Hamalainen (7-głową), 2:0 Teodorczyk (14), 3:0 Teodorczyk (24-głową), 4:0 Teodorczyk (53), 5:0 Kownacki (76), 6:0 Lovrencsics (78), 6:1 Quintana (89-karny)

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski, Mateusz Możdżeń, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Gergő Lovrencsics, Łukasz Trałka, Karol Linetty (Dawid Kownacki), Kasper Hämäläinen (Dimitrije Injac), Szymon Pawłowski (Daylon Claasen), Łukasz Teodorczyk.