Lech Poznań pewnie wygrywa i awansuje do kolejnej rundy LE

Patryk
Patryk
Mariusz Rumak
Mariusz Rumak Roger Gor/cc 3.0
W rewanżowym spotkaniu II Rundy Eliminacji Ligi Europejskiej na stadionie miejskim w Poznaniu KKS Lech Poznań pokonał Chazar Lenkoran 1:0. Tym samym jako drugi po Ruchu polski klub awansował do III Rundy Eliminacji Ligi Europejskiej.

W pierwszych minutach, mecz był w miarę wyrównany z niewielką przewagą gości, ale to "Kolejorz" pierwszy zdobył bramkę, gdy w 15 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał oddał Tonev. Po zdobyciu bramki gospodarze przejęli inicjatywę i stwarzali dużo więcej sytuacji pod bramką Chazara, jednak żadnej nie potrafili wykorzystać.

Druga połowa, to trochę większa przewaga Lecha i więcej akcji podbramkowych z obu stron. Niestety także, dużo większa brutalność i agresywność w grze, co na pewno zepsuło odrobinę widowisko. Jednak żadna ze stron nie potrafiła wykorzystać swoich szans i mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem poznaniaków i awansem do kolejnej rundy.

Lech Poznań 1:0 Chazar Lenkoran