Patryk
Patryk
Mateusz Możdżeń
Mateusz Możdżeń Roger Gorączniak
W pierwszym wyjazdowym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy KKS Lech Poznań zremisował z Chazar Lenkoran 1:1. Bramkę dla poznaniaków zdobył Mateusz Możdżeń.

W pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy zawodnicy Lecha grali na wyjeździe z Chazarem Lenkoran. Niestety mecz nie zaczął się zbyt dobrze dla "Kolejorza", ponieważ już w 3. minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie po bramce Subsicia, który dopadł do piłki, wybitej z linii bramkowej przez obrońcę. Wcześniej Burić fatalnie minął się z futbolówką.

Na szczęście po utracie bramki piłkarze trenera Rumaka zabrali się do pracy, czego efektem była bramka Mateusza Możdżenia w 18. minucie meczu, po dośrodkowaniu Bartosza Ślusarskiego. Mecz zakończył się korzystnym remisem, który stawia w roli faworyta przed rewanżem polski zespół.

Chazar Lenkoran 1:1 Lech Poznań
Bramki: Subasić 3' - Możdżeń 17' (asysta Ślusarskiego)
Kartki: Alviż 18' Abisow 91' - Drewniak 56' 90' = czerwona

Składy:

Lech Poznań: Jasmin Burić, Manuel Arboleda, Hubert Wołąkiewicz, Luis Henriquez, Marcin Kamiński, Rafał Murawski, Szymon Drewniak, Aleksandar Tonew (Jakub Wilk 72'), Mateusz Możdżeń, Vojo Ubiparip (Loverencsics 87'), Bartosz Ślusarski (Djurdjević 60')

Chazar Lenkoran: Kamran Agajew, Elnur Allahwerdijew, Eder Bonfim, Rusłan Abisow, Radomir Todorow, Manuel Skarlatake, Robert Alviz, Sadio Tounkara, Rahid Amirgulijew, Adrian Pit, Branimir Subasić