Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z SV Ried w eliminacjach LE

Patryk
Patryk
Albertyanks - Albert Jankowski
W pierwszym wyjazdowym meczu III rundy eliminacji Ligi Europejskiej, Legia Warszawa przegrała z SV Ried 1:2. Po bardzo słabym meczu Legia wraca do domu z poważnym problemem przed rewanżem.

Od pierwszych minut spotkania gra była w miarę wyrównana z lekką przewagą gospodarzy. Oba kluby stwarzały dogodne sytuacje podbramkowe, lecz groźniejsi byli piłkarze Ried i to Kuciak musiał się bardziej wykazywać. Od początku gra była dość ostra i było dużo fauli z obu stron. W dalszej części pierwszej połowy gra przeniosła się bardziej do środka pola z nielicznymi atakami gospodarzy, a Legia zaczęła niestety popełniać coraz więcej błędów. W końcówce połowy "Wojskowi" w końcu zaczęli stwarzać zagrożenie pod bramką Ried, brakarza postraszyli odrobinę Radović i Kosecki. Jednak wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Po słabej pierwszej połowie, druga od samego początku wyglądała dużo lepiej za sprawą Legionistów którzy wyraźnie się ożywili i postawili na ofensywę. Niestety goście zapomnieli o defensywie i po dziecinnym błędzie Żewłakowa, bramkę dla gospodarzy zdobył Gratler po dośrodkowaniu Reitera. Po stracie bramki Legia nie potrafiła sobie stworzyć zbyt wielu sytuacji, a co gorsza w 61 minucie Wawrzyniak zagrał ręką w polu karnym, a sędzia podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Hadzić. Po stracie bramek Jan Urban wprowadził nowych zawodników, lecz oni nic wielkiego nie wnieśli i "Wojskowi" nadal grali słabo. W końcowych minutach spotkania Legia próbowała i w końcu jej się udało za sprawa Daniela Ljuboji po podaniu Radovicia i miała jeszcze szanse wyrównać, ale niestety zabrakło czasu i mecz zakończył się porażką.

SV Ried 2:1 Legia Warszawa

Bramki- Gratler 52', 62', Ljuboja 85'

Kartki- Riegler 35', Gebauer 83', Ziegl 84'- Wawrzyniak 49', 61' (czerwona)

Składy:

SV Ried- Tomas Gebauer, Marcel Ziegl, Andreas Schicker, Rene Gartler ( Zulj 71'), Markus Grosslinger ( Nacho 60'), Jan-Marc Riegler, Marco Meilinger ( Misut 78') , Thomas Hinum, Anel Hadzić, Mario Reiter, Thomas Reifeltshammer

Legia Warszawa- Dusan Kuciak, Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak, Michał Kucharczyk ( Jakub Rzeźniczak 64'), Daniel Łukasik (Ivica Vrdoljak 71'), Janusz Gol ( Marek Saganowski 46'), Danijel Ljuboja, Miroslav Radović, Jakub Kosecki