Legia Warszawa - Widzew Łódź 2:3. Mija 15 lat od tego thrillera!

Dokładnie piętnaście lat temu, 18 czerwca 1997 roku, Widzew Łódź pokonał na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie Legię Warszawa 3:2, chociaż do 88. min przegrywał 0:2.

Według tysięcy kibiców polskiej piłki nożnej, to był najlepszy mecz w historii polskiej ekstraklasy. Legia i Widzew toczyły bój o mistrzostwo Polski. Sezon 1996/1997, w przedostatniej kolejce Legia Warszawa podejmuje Widzew Łódź. Wygrana Legii dawała jej awans na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Spotkanie znakomicie zaczęli gospodarze, już w 12. min Legia po bramce Cezarego Kucharskiego wyszła na prowadzenie. Po przerwie bramkę dla Legii Warszawa strzelił Sylwester Czereszewski i kibice drużyny ze stolicy zaczęli świętować zdobycie mistrzostwa Polski. W 88. min bramkę dla Widzewa Łódź zdobył Sławomir Majak, a dwie minuty później wyrównującego gola zdobył Dariusz Gęsior. Legia rzuciła się do ataku, wiedząc, że tylko wygrana może dać jej mistrzostwo kraju. Gospodarze zdobyli trzecią bramkę, ale arbiter gola nie uznał, słusznie odgwizdując pozycję spaloną. Już w doliczonym czasie gry Grzegorza Szamotulskiego pokonał Andrzej Michalczuk. Tym samym Widzew Łódź pokonał w dramatycznych okolicznościach Legię Warszawa, a drużyna prowadzona przez trenera Franciszka Smudę sięgnęła po drugi z rzędu po tytuł mistrza Polski.

Tak wyglądała końcówka spotkania:

Składy drużyn podczas tego pamiętnego meczu:

Legia Warszawa - Widzew Łódź 2:3 (1:0)

Gole: Kucharski (12.), Czereszewski (57.) - Majak (88.), Gęsior (90.), Michalczuk (90. +2)

Legia: Szamotulski - Kozioł, Zieliński, Skrzypek, Sokołowski - Czereszewski, Staniek, Czykier, Bednarz - Kucharski (87. Kacprzak), Mięciel (90. Jałocha).

Widzew: Szczęsny - Szymkowiak, Łapiński, Bogusz (72. Szarpak), Michalczuk - Gęsior, Miąszkiewicz (65. Curtian), Michalski, Siadaczka - Majak, Dembiński.