Legia wygrała z SV Ried i zapewniła sobie awans do IV rundy

Patryk
Patryk
Albertyanks - Albert Jankowski
W rewanżowym spotkaniu III rundy eliminacji Ligi Europejskiej na Pepsi Arenie, Legia Warszawa pokonała SV Ried 3:1. Dzięki temu zwycięstwu dołączyła do Śląska Wrocław w IV rundzie eliminacji. "Wojskowym" zwycięstwo zapewnił Saganowski, Ljuboja i Radović.

Od pierwszych minut mecz toczył się w dobrym tempie i było dużo ładnych akcji z obu stron. Zarówno gospodarze, jak i goście kilka razy stworzyli zagrożenie pod bramką przeciwnika. Było mało błędów i niedokładnych podań. Niestety z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Michał Żewłakow.

Z minuty na minutę Legioniści zyskiwali coraz większą przewagę na boisku. Stwarzali coraz więcej groźnych sytuacji podbramkowych. Bramkarza Ried kilka razy sprawdzali Saganowski i Kosecki. W czterdziestej minucie cała Pepsi Arena zaczęła drżeć od krzyku kibiców, a to dzięki Markowi Saganowskiemu który ładnym strzałem głową pokonał bramkarza. Asystował mu Daniel Ljuboja, który poza polem karnym przyjął piłkę piętką i od razu odegrał. Warto dodać, że duży udział przy bramce miał też Kosecki. Po zdobyciu bramki "Wojskowi" nada atakowali i mogli zdobyć kolejne bramki, ale im się nie udało i do przerwy prowadzili po ładnej grze.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla Legii, bo od licznych ataków i dużej przewagi na boisku. Dobra gra przyniosła już efekt w 54 minucie, gdy to Kosecki wypuścił na wolne pole Ljuboje, a ten wbiegł w pole karne i bardzo ładnie wycofał do Radovica, któremu nie pozostało nic, jak zdobyć kolejną bramkę. Po golu legioniści nadal atakowali i stwarzali kolejne bardzo groźne sytuacje.

W 62 minucie już prawie każdy kibic na stadionie upewnił się, że to właśnie polski klub awansuje dalej. A to za sprawą Daniela Ljuboji który uderzając spoza pola karnego przelobował bramkarza, piłkę dograł mu Radovic.

Po zdobyciu bramki piłkarze Jana Urbana oddali inicjatywę i cofnęli się na własną połowę. Niestety w 69 minucie Vrdoljak dostał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Po tym wydarzeniu coraz więcej do powiedzenia na boisku zaczynali mieć goście. Słaba gra osłabionej Legii zemściła się w 76 minucie, gdy honorowego gola zdobył Zulj, który pojawił się na placu gry 3 minuty wcześniej.

Po stracie bramki "Wojskowi" zostali całkowicie zamknięci na własnej połowie i
Austriacy mieli kilka dobrych szans na zdobycie bramki. Na szczęście na miejscu był Kuciak, któremu w kilku sytuacjach dopisało szczęście. W ostatnich minutach na boisku była akcja za akcją, sytuację sam na sam zmarnowali Kosecki i Radovic. Po bardzo dobry meczu Legia awansuje do kolejnej rundy.

Legia Warszawa 3:1 SV Ried (1:2)

Bramki- Saganowski 40', 54', 62' - Zulj 76'

Kartki- Vrdoljak 47, 69' ( czerwona), Suler 66', Jędrzejczyk 79' - Hinum 43'

Składy:

Legia- Kuciak, Jędrzejczyk, Żewłakow ( Suler 12'), Astiz, Rzeźniczak, Vrdoljak, Łukasik( Gol 68'), Kosecki, Ljuboja( Żyro 79'), Radović, Saganowski

Ried- Thomas Gebauer, Hinum, Reifeltshammer, Riegler ( Carll 58'), Schicker, Nacho, Ziegl( Groessinger 55') , Hadžić( Zulj 73'), Reiter, Meilinger, Gartler.